Magazin

2005'in en tuhaf olayları

2005'in en tuhaf olayları

2005 yılı siyasi, ekonomik ve toplumsal gelişmeleri, savaşları, doğal felaketlerinin yanı sıra tuhaf olaylarıyla da hatırlanacak.

Cinsellik hırsızlığı
Gabon'un iktisadi başkenti Port-Gentil'de iki kişi, yanlarından geçerek kendilerine hafifçe dokunan ve ellerini sıkan esrarengiz bir adamın, cinsel güçlerini çaldığını söylediler.

Yann isimli 21 yaşındaki "kurban", "Bir adam bana hafifçe dokunarak geçti. O anda vücuduma daha önce hiç hissetmediğim bir negatif enerji yayıldı. Cinsel organım küçüldü. Bir bebeğin cinsel organı gibi oldu" dedi. Jean-Pierre isimli 33 yaşındaki diğer "kurban" ise "Bir adamla el sıkıştım, sonra vücudumu korkunç bir ürperti kapladı. Çok korktum. O andan sonra cinsel gücüm hızla azaldı" dedi. İki adam, cinsel güçlerinin tekrar yerine gelmesi için durmaksızın dua ettiklerini ifade ettiler.

Hamile yedi ay olduğunu anlamadı
23 yaşında bir Brezilyalı basketbolcu, hamile kaldığını anlamadan 7 ay boyunca takımıyla turnuvalara katıldı. Silvia Cristina Gustavo Rocha isimli genç sporcu, hamile olduğunu, 7 aylık prematüre bebeğini dünyaya getirmeden sadece 3 gün önce, karnında bir ağrı hissedince göründüğü doktordan öğrendi. Bebeğine Louis Ferdinand adını koyan genç anne, duygularını, "Hamile kaldığımı hiç düşünmemiştim. Sadece biraz kilo aldığımı düşünüyordum" diye dile getirdi.

Hastaya yumruk
Japonya'nın Shiga kentindeki üniversite hastanesinde lokal anestezi altında ameliyat edilen bir hasta, kıpırdayarak ameliyatı aksatınca, ameliyatı yapan pratisyen doktordan sıkı bir yumruk yedi. Ameliyat edilirken rahatsız olup ameliyatın durdurulmasını isteyen ve huzursuzca kıpırdayan hasta, doktorun, "Kıpırdama ve çeneni kapat" uyarısı eşliğinde gelen sert yumruğu karşısında neye uğradığını şaşırdı. Yumruk sonrası ameliyat yarıda kesildi. Hastane yönetimi tarafından kendisinden ve ailesinden defalarca özür dilenen hasta 5 gün rapor aldı.

Blair meraklısı
İngiltere Başbakanı Tony Blair'in, olduğundan genç ve dinç görünmesinin nedeni ortaya çıktı: Başbakanın güzellik ürünlerine harcadığı paranın, bir İngiliz kadının ortalama giderinin neredeyse iki katı olduğu açıklandı. Blair'in son altı yılda 2000 sterline yakın kozmetik harcaması yaptığı, buna karşılık, İngiliz kadınlarının güzellik ürünlerine yıllık 200 sterlin civarında harcadığı belirtildi. Geçen mayıs ayında yüzü alışılmadık biçimde bronz görünen Blair, nisan ayında evinin bahçesinde güneşlendiğini, yüzünün bu şekilde yandığını söylemişti. İngiltere, yazları bile güneşe hasret olmasıyla biliniyor.

Sese aşık oldu
Almanya'nın Düsseldorf kentinde 45 yaşında bir erkek, gece boyunca "Polis İmdat"ın 110 numaralı telefonunu defalarca aradı. Bu kişinin durmadan değişik telefon kulübelerinden numarayı aramasının nedeni sonra belli oldu: telefon memuresinin sesine aşık olmuştu. "Polis İmdat"lık bir durumu olmadığı anlaşılan kişi, verdiği ifadesinde, memurenin "karşı konulamaz" sesine aşık olduğunu söyledi.

Teknolojik cenaze arabası
Avustralya'da bir cenaze levazımatçısı, "müşterilerine", mini barlı ve DVD çalarlı cenaze arabası hizmeti sundu. Girişimci, yakınlarını son yolculuğuna uğurlayanların, mezarlık yolunda "sıkılmamaları" için 10 kişilik aracı bu şekilde donattığını açıkladı. Girişimci, mini barlı ve DVD çalarlı araca daha çok Vietnamlı, Çinli ve İtalyan ailelerin rağbet ettiğini de belirtti.

Bir yıl yıkanmadı, terkedildi
İran'da Mina adında bir kadın, 8 yıllık kocasından, bir yıl boyunca yıkanmadığı ve pis koktuğu için boşanmak için mahkemeye başvurdu. 36 yaşındaki kadın mahkemede, kocasının kokusundan sadece kendisinin değil, çocuklarının ve iş arkadaşlarının da şikayetçi olduğunu, hepsinin ondan iğrendiğini söyledi.

Kocasının kendisine, sudan nefret ettiğini, o nedenle banyo yapmayı reddettiğini söylediğini ifade eden kadın, kendisinin ise günde 3 kere banyo yaptığını ve her 5 dakikada bir ellerini yıkadığını belirtti.

İnternet'in cilvesi
Ürdün'de, internette sohbet ederek birbirlerine aşık olan bir kadın ve bir erkek, ilk buluşmalarında, "ruh ikizleri" olarak gördükleri kişinin ayrıldıkları eşleri olduğunu görünce şaşkına döndü. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmış olan ve takma isimlerle siber dünyada kendine eş arayan kadın ve erkek, ilk buluşmalarında karşılarında birbirlerini görünce hayal kırıklığına uğradı. İnternet dünyasının "sanal" bir aşkı daha böylece başlamadan bitmiş oldu.
Yayın tarihi: 24.12.2005
468
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.