Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

2005'in e-mağduru Paris Hilton

2005'in e-mağduru Paris Hilton

1981 doğumlu Paris Hilton, ABD'li bir manken. Onu meslektaşlarından ayıran detay, kendisini 335 milyon dolarlık bir servetin vârisi yapan soyadı.

Paris'in bir birinden çarpıcı fotoları sağda

Amerikan magazin basınının en gedikli isimlerinden Hilton, korsanların bilgilerine ulaştığı cep telefonu sayesinde 2005 yılında teknoloji sayfalarında da geniş yer buldu.

Telefonundaki bilgiler bir dönem internetin en çok aranan dosyası haline gelen erkek arkadaşıyla sevişme görüntülerini bile gölgede bıraktı.

2005'in şubat ayında 22 yaşında Nicolas Jacobsen adlı bir korsan T-Mobile'ın sistemine sızarak milyonlarca abonenin kişisel bilgilerini çalmıştı. Bu kişilerin arasında T-Mobile abonesi Hilton da bulunuyordu. Dolayısıyla Paris'in tüm fotoğraf albümü, adres defteri, notları ve fotoğrafları da bu şifreler sayesinde hesabına web üstünden bağlanan herkesin avucuna düşüyordu.

Bir anda Hilton'un kendisine ve arkadaşlarına ait mahrem fotoğrafları milyonlarca kişinin paylaşımına açıldı. Buna ek olarak Hilton'un telesekreter kayıtları ve arkadaşlarının telefon numaraları kamu malı haline geldi. Adres defterinde yer alan Eminem, Anna Kournikova, Stephen King, Vin Diesel, Steven Segal gibi birçok şöhretin cep telefonları da aynı gün binlerce hayranının saldırısına uğradı. Paris Hilton 2005 yılı boyunca teknoloji gündemine bir daha giremedi ancak 2006 nelere gebe bilinmez.
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.