Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

2005 yazının saç trendleri

2005 yazının saç trendleri

Saç bakım markası Wella, dünyada gelişen olayları dikkatle izleyen uluslararası trend ajanslarıyla çalışarak bir sonraki yılın trendlerini ortaya koyuyor.

Bu yılın trendleri de dört ana başlık altında toplandı. "Naif", "isyankar", "aşk" ve "yapıcı" olarak adlandırılan akımlar şöyle açıklanıyor:

Naif
Doğal görünümlü, serbest, sade bir tarz. Güneşten açılmış izlenimi veren ışıltılar va bukleler de naiflik trendinin sembolü. Örgü, kurdele gibi aksesuvarlar da kullanılıyor.

İsyankar
Simgesi siyah ve tüm koyu renkler. Saçlara koyu yeşil, gri ve mavi varyantlarla metalik bir görünüm kazandırılıyor. Uzunlu kısalı kesimler de bu trendin bir parçası.

Aşk
Bu trendde saçlarda altın sarısı, koyu kahverengi ya da kızıl görülüyor. Elle şekillendirilen yumuşak dalgalar veriliyor.

Yapıcı
İddiadan uzak, nötr renklerin temsil ettiği bu trendde, yalnız uçlara perma uygulanıyor. saça yuvarlak bir görünüm kazandırılıyor.
(Hürriyet/Cumartesi)
189
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.