Magazin

2004'ün en medyatik isimleri

2004'ün en medyatik isimleri

Ajans Press, Türkiye'nin şov dünyasındaki en medyatik 100 ismi açıkladı.

2003 ve 2004'ün ilk 11 aylık dönemlerinin karşılaştırıldığı listede; ulusal, bölgesel ve yerel medya kuruluşlarının verileri baz alındı.

Avşar Kızı tepede
Listeye göre Hülya Avşar, ajans tarafından takip edilen iki bin 25 ünlü arasında, toplam dört bin 287 habere konu oldu. Yani Avşar kızı, şov dünyasının en medyatik ismi olarak zirveye yerleşti.

Tarkan ve Cem Yılmaz
Hayatını ABD'de sürdüren Tarkan medyanın en fazla ilgi gösterdiği ikinci isimdi. Popstar, özellikle yazın çıktığı turnede üç bin 735 kez haber konusu oldu. G.O.R.A. filmiyle sık sık gündeme gelen Cem Yılmaz da geçen yıla göre yüzde 88'lik bir artışla haber sayısını üç bin 319'a çıkardı.

Sezen Aksu istikrarlı
Listedeki en istikrarlı isim Sezen Aksu. Geçen yıl aynı dönemde üç bin 277 kez haber olan ünlü sanatçı, bu yıl üç bin 269 kez basında yeraldı. Minik Serçe'yi İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Yılmaz Erdoğan, Gülben Ergen, Kenan Doğulu ve Deniz Akkaya izledi.

Nehir ipi göğüsledi
Ajans Press tarafından yayınlanan ilk 100 kişilik listenin bir de görünmeyen medyatikleri vardı. Yani bir önceki yıl çok az medyada yeralmalarına rağmen bu yıl atağa kalkanlar. Bu konuda ipi Nehir Erdoğan göğüsledi. Listenin 78'inci sırasındaki genç oyuncu popülerliğini geçen yıla göre yüzde bin 558 oranında arttırdı. O'nu yüzde 439 ile Mustafa Erdoğan, yüzde 433 ile Nazan Öncel, yüzde 374 ile Ata Demirer ve yüzde 343 ile Cem Özer takip etti.

Kimler kaybetti?
Ajans Press'in listesinde geçen yıla göre popülerliğini yitirenler de vardı. Hülya Avşar iki yıldır listenin zirvesini kimseye kaptırmasa da, geçen yıla göre medyada yüzde 31 oranında daha az haberi çıktı. Kaybedenlerden biri de Gülben Ergen oldu. Ergen yüzde 34 oranında gerileme yaşadı. Tuğba Özay yüzde 42, Hande Yener yüzde 25, Ebru Şallı yüzde 46 ile bir önceki yıla göre gerileyenler arasında. Bu alandaki rekor yüzde 56 ile Ebru Destan ve yüzde 53 ile Asuman Krause cephesinde yaşandı.
Yayın tarihi: 16.12.2004
220
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.