Magazin

2004 yılı oyunculuk ödülleri verildi

2004 yılı oyunculuk ödülleri verildi

Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği, 2004 yılı oyunculuk ödülleri Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir törenle verildi.

12'nci kez düzenlenen ödül töreni Nebil Özgentürk'ün Filiz Akın için hazırladığı kısa belgeselin gösterimiyle başladı. Akın'a ödülünü Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal verdi.

Nejat İşler ve Demet Akbağ
'En iyi erkek oyuncu' ödülüne 'Mustafa Hakkında Herşey' adlı filmdeki rolüyle Nejat İşler layık görülürken, Demet Akbağ 'Neredesin Firuze' ve 'Vizontele Tuuba'daki rolüyle 'en iyi oyuncu' seçildi.

Dolunay Soysert'e de ödül
'Kalbin Zamanı' adlı filmdeki rolüyle, 'umut vadeden kadın oyuncu' ödülü Dolunay Soysert'in oldu. İsmail Hakkı Taslak ise 'Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak' adlı filmdeki rolüyle 'umut vadeden erkek oyuncu' ödülünü aldı.

Ahmet Mekin katılmadı
Taslak'ın ödülünü sanatçı adına yapımcı Serkan Çakarer aldı. 'Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen Ahmet Mekin ise törene katılmadı.

Özcan Deniz'in sahne aldığı gecede, Altan Erkekli 'İnadına Yaşamak' isimli oyundan bir bölüm sundu. Geceye, Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği Başkanı Rutkay Aziz ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.
Yayın tarihi: 14.06.2005
289
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.