Magazin

'2 yıl hazırlandık 25 günde çektik'

'2 yıl hazırlandık 25 günde çektik'

Kutluğ Ataman, 'İki Genç Kızın Romanı'nı 25 günde filme çekti. Bin kızla deneme çekimi yapıldı.

Perihan Mağden'in "İki Genç Kızın Romanı" adlı eserinden sinemaya aktarılan, başrollerini Hülya Avşar, Vildan Atasever ve Feride Çetin'in paylaştığı "İki Genç Kız" adlı film, 29 Nisan'da gösterime girecek. Filmin hazırlıklarının 2 yıl sürdüğünü, ancak çekimlerin 25 günde tamamlandığını anlatan yönetmen Kutluğ Ataman, "Seyircinin hikâyeyi daha iyi anlaması için hareketli çekimler yaptık" dedi.

'Feride'nin ilk deneyimi'
Ataman, filminde Nazan Öncel, Kibariye ve Aylin Aslım'ın şarkılarını kullandı. Nazan Öncel, son kasedindeki 4 şarkıyı filmde kullanılmak üzere hediye etti. Filmin başrol oyuncularını bulmak için 16 - 18 yaş grubunda bine yakın genç kızla deneme çekimleri yaptıklarını ifade eden Ataman, "Handan ve Behiye karakterlerini aramak için gerçekleştirilen deneme çekimleri bir ay sürdü. Feride Çetin'in ilk oyunculuk deneyimi, Vildan ise daha önce oyunculuk yapmış. Leman karakteri için ise baştan beri Hülya Avşar'ı düşünmüştüm" diye konuştu.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 01.04.2005
298
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.