Magazin

17 milyon YTL'lik Uçankuş davası

17 milyon YTL'lik Uçankuş davası

Petek Dinçöz ile evliliği Beyaz Show'da yayınlanınca Show TV'deki Uçankuş ve Pazar Keyfi programları yayından kaldırılan Can Tanrıyar, alacak davası açtı.

Can Tanrıyar, Petek Dinçöz'le evliliğini Beyaz'ın Kanal D'deki programında yayınlatınca 11 yıllık Show TV macerasının sonu gelmişti. İddiaya göre Show'un sahibi Mehmet Emin Karamehmet, düğünün yayınlanması üzerine iki programın yayından kaldırılmasını istemişti.

Düğünden sonra Tanrıyar'ın şirketlerince Show TV için hazırlanan Uçankuş ve Pazar Keyfi programları yayından kaldırılmıştı. Show TV, 18 Ocak 2008'de programların yapımcısı şirketlere noter ihtarı çekerek aralarındaki sözleşmeleri tek taraflı fesh etti.

Show TV, fesihnameden 1 gün sonra da hazırladığı Borç Tasfiye Protokolü'nü Tanrıyar'ın şirketlerine göndererek, 5 milyon 587 bin YTL'yi ödeyeceğini taahhüt ederek, bu anlaşmayı imzalamasını istedi. Show TV, ödemelerinin taahhüdü olarak da Tanrıyar'ın şirketlerine 55 adet senet verdi.

Show TV senetleri ödemedi
Tanrıyar protokolü imzaladı ancak Show TV ödemeyi taahhüt ettiği 300 bin YTL'yi ödemedi. Tanrıyar'ın şirketleri, çektikleri noter ihtarı ile borçlarını ödemek için imzalamak zorunda kaldıkları

19 Ocak 2008 tarihli Borç Tasfiye Protokolü'nü, taahhüt edilen ödemenin yapılmaması nedeni ile feshettiğini bildirdi. Tanrıyar'ın şirketleri, Borç Tasfiye Protokolü'nü fesheden noter ihtarında taahhüt edilen 5 milyon 587 bin YTL'nin de ödenmesini talep etti. Show TV, yolladığı yanıtta, 19 Ocak 2008 tarihli Borç Tasfiye Protokolü'nün hukuken geçerli olduğunu iddia ederek Tanrıyar'ın talep ettiği 5.8 milyon YTL ödemeyi yapmadı. Noter ihtarına rağmen parasını alamayan Tanrıyar, dava açarak toplam

17 milyon YTL alacaklı olduğunu öne sürdü. Tanrıyar'ın şirketi Uçankuş Medya Yayıncılık A.Ş., aralarında yaptıkları Borç Tasfiye Protokolü'ndeki rakamların gerçek alacaklarını yansıtmadığını, yüklü miktarda borçları nedeni ile bu anlaşmayı imzaladıklarını belirtti.

İcra takibi de başlatacak
Tnrıyar'ın avukatı Ömer Durak, 500 bin dolar ve 16 milyon 597 bin YTL alacaklı bulunduklarını belirterek, "Ancak gerçek alacağımızı bilmiyoruz. Bilirkişilerce tespit edilecek alacaklarımızı da talep edeceğiz. Alacaklar için icra takibi de başlatacağız" dedi.

Petek'in programı da kaldırıldı
Petek Dinçöz, Can Tanrıyar'la canlı yayında evliliği öncesinde Show TV'de 'Arım Balım Peteğim' isimli programla ekrana geliyordu. Düğünden sonra önce Tanrıyar'ın ardından da Dinçöz'ün programı yayından kaldırıldı.
(Vatan)
Yayın tarihi: 16.04.2008
541
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.