Magazin

15 Yaşındaki Genç Kız Toplu Tecavüzden Sonra İntihar Etti!

15 Yaşındaki Genç Kız Toplu Tecavüzden Sonra İntihar Etti!

Avusturalya'nın Melbourne şehrinde yaşayan 15 yaşındaki genç kızın yaşadığı trajik olay sosyal medyada ses getirdi.

Güncellenme tarihi:

Cassidy Trevan 2014'te okul çağındaki 2 kişi tarafından tecavüze uğradığında daha 13 yaşındaydı.

15 yaşındaki Avusturalyalı genç kız, henüz 13 yaşındayken toplu tecavüze uğradıktan sonra intihar ederek yaşama veda etti. Trevan’ın acılı ailesi, kızlarının intiharından hemen önce yazdığı mektubu sosyal medyada paylaştıktan sonra, yaşanılan korkunç olay tüm dünyada yankı buldu.

Olaydan yaklaşık iki yıl sonra intihar teşebbüsünde bulundu.

15 yaşında hayata gözlerini yuman Cassidy 2014 yılında okul arkadaşları tarafından tecavüze uğradı. Trevan’ın intiharından önce yazdığı mektupta belirttiği üzere, belirli aralıklarla devam eden psikolojik, fiziksel taciz okulunu değiştirmesine rağmen devam etti.


Olaydan sonra Cassidy resmi bir bildiri yapmadığı ve kanıtlar yetersiz bulunduğu için polis herhangi bir tutuklama yapmadı.

Olaydan sonra ailesi Trevan'ın bilgisayarında bir mektup buldu.

Trevan’ın bilgisayarında bulunan mektup tüm öğrencilere ve ailelere uyarı niteliği taşıyor. Mektupta ona tecavüz eden öğrencilerin hala okulda olduğundan bahseden genç kız aynı durumda olan insanlara dikkatli olmalarını, güçlü kalmaları gerektiğini söylüyor.

Cassidy'nin annesi Linda Trevan...

Trevan’ın annesi , Facebook’da yayınladığı notta yaşanılan olaydan sonra geçen iki yıllık zorlu süreçte kızının hayatta kalması için elinden geleni yaptığını söylüyor. Yaşanan süreçte sosyal hayata hiçbir şekilde alışamayan Trevan, insomnia, panik atak, travma sonrası stres bozukluğu gibi pek çok psikolojik rahatsızlıkla mücadele etmiş.

Cassidy'nin sevgilisi de bu olayın sosyal medyada dikkate alınmasından ve insanların tepki göstermesinden memnun olduğunu söyledi.Yayın tarihi: 16.02.2017
17582
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.