Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

15 yaşında Milli Eğitim Bakanı

15 yaşında Milli Eğitim Bakanı

Singapur'da İnternet'te kendini Milli Eğitim Bakanı olarak tanıtan 15 yaşındaki 'uyanık' kolejli, pek sevmediği 2 kişinin sınıfından atılması talimatı verdi. Ancak talimatını bakanlığa da yollayınca yakayı ele verdi.

Adı açıklanmayan öğrenci, kendini Milli Eğitim Bakanı Teo Chee Hean diye tanıtarak kaleme aldığı elektronik posta mesajını okuduğu okula gönderdi ve 2 öğrencinin sınıftan atılmasını istedi. Ancak okula gönderdiği mesajı yanlışlıkla bakanlığa da gönderen öğrencinin foyası ortaya çıktı.

Kolejli gencin, kavga ettiği öğrenciden intikam almak için böyle bir oyun oynadığı, olaya dahil edilen ikinci öğrencinin ise mesajı gönderen tarafından kimliğinin açığa çıkmasını önlemek için ihbar edildiği anlaşıldı.

Sosyalleşmesi gerekiyor
Çocuk suçlarına bakan mahkemeye çıkarılan öğrenci, 2 yıl gözetim altında tutulmanın yanı sıra kamu yararına 240 saat çalışmaya mahkum edildi. Yargıç, sanığın bilgisayar takıntısını aşarak, sosyal ilişkilerini kuvvetlendirmesi gerektiğini söyledi. Asya'da bilgisayarın en yaygın olduğu ülke olan Singapur'da her 2 evden birinde İnternet bağlantısı bulunuyor.
Yayın tarihi: 12.11.2003
421
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.