Magazin

15 dakikada boşandılar

15 dakikada boşandılar

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile eşi Tuğba Erbil 15 dakika içinde boşandı.

Sarıyer Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Mehmet Ali Erbil, Tuğba Erbil ve avukatları katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleşen duruşma 15 dakika sürdü. Mehmet Ali Erbil ve Tuba Erbil anlaşmalı olarak boşandı. Mehmet Ali Erbil ve Tuğba Erbil çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplamadı.

'Tuğba Coşkun, boşanma zengini bir gibi gösterilmek istendi'
Tuğba Erbil'in avukatı Altın Mimir boşanma davasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, "Müvekkilim Tuğba Coşkun boşanma davası gündeme geldiği ilk andan itibaren basında yer alan gerçeğe aykırı haberlerle haksız yere itham edilmiş, kamuoyuna boşanma zengini bir kadın olarak lanse edilmek istenmiş ve yıpratılmıştır.

Tuğba Coşkun gerek boşanma öncesinde gerekse boşanma davası esnasında ailesinin mahremiyetini korumak için azami özen ve gayreti sarf etmiştir. Müvekkilimiz boşanma kararı aldığı ilk günlerde boşanmanın anlaşmalı olması için görüşmeler yapılmış ne yazık ki olumlu bir cevap alınamamıştır" ifadeleri kullanıldı.

Avukat Altın Mimir yazılı açıklamasında şunları belirtti: "Müvekkilim haklı boşanma sebeplerine rağmen kendi namına herhangi bir tazminat ve nafaka talebinde bulunmamış yalnız tarafların müşterek çocukları Ali Sadi ile ikamet edecekleri bir ev ile çocuğunun geleceğini gözetebilmek adına kira gelirinden faydalanabilecekleri bir ev talep etmiştir. Her iki evin de mülkiyeti müvekkilim talebi ile Ali Sadi adına tescil ettirilmiştir. Sayın Mehmet Ali Erbil ile akdedilen protokol gereği Mehmet Ali Erbil kendi adına kayıtlı bir taşınmazı kira geliri kendi ihtiyaçlarını gidermek için kullanılmak üzere oğlu Ali Sadi Erbil'e devrine, Müvekkilim ile Ali Sadi'nin ikamet etmeleri için Mehmet Ali Erbil tarafından Ali Sadi Erbil'e hibe edilmek üzere bir taşınmaz iktisabına, Ali Sadi Erbil'in eğitim ve sağlık giderlerinin Mehmet Ali Erbil tarafından karşılanmasına Karar verilmiştir. Müvekkilimin talepleri ilk günden bu yana protokolde yer alan kalemlerle sınırlıdır. Tuğba Coşkun hakkında yazılı ve görsel basında yer alan, boşanmayı bir kazanç kapısı gibi değerlendirdiği ithamını içeren haberlerin tümü gerçeğe aykırı olup, müvekkilim yalnızca çocuğunun geleceğini düşünen bir annedir. Bu nedenle kamuoyu nezdinde müvekkilimizi küçük düşürmeye yönelik, kişilik haklarına saldıran benzer haberler nedeniyle gerekli suç duyurularında bulunulmuş, ilgili hukuk davaları açılmıştır"

Örnek bir ebeveyn
Yazılı açıklamanın son bölümünde ise,"Tuğba Coşkun ile Mehmet Ali Erbil boşanmış olsalar da müşterek çocukları Ali Sadi için örnek birer ebeveyn olarak kendi yaşamlarını devam ettireceklerdir" ifadeleri kullanıldı.
Yayın tarihi: 05.04.2010
254
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.