Magazin

12 yaşındaki kız baştan çıkarır mı?

12 yaşındaki kız baştan çıkarır mı?

İngiltere'de 12 yaşında bir kızla ilişkiye giren genç, hakim tarafından "baştan çıkarıldığı" gerekçesiyle serbest kalınca kızılca kıyamet koptu.

İngiltere'de küçük yaştaki bir kız çocuğuna tecavüz edilmesiyle ilgili bir davaya bakan yargıcın, kız çocuğu tarafından "baştan çıkarıldığı" gerekçesiyle 20 yaşındaki zanlı Michael Barrett'i serbest bırakması tartışmalara yol açtı. Çocuk hakları koruyucusu sivil toplum kuruluşlarını ayağa kaldıran kararında, "ikilinin ilişkisinin yatakta son bulmasının sebebinin kız çocuğunun kendisi olduğunu" belirten yargıç, milletvekillerinin de eleştirilerine hedef oldu.

"Sübyancıların eli güçleniyor"
İngiliz parlamentosu üyesi Dan Norris, yargıcı "sübyancıların elini güçlendirmekle" suçlarken, yargıç Michael Roach küçük kızın iki kez ilişkide bulunduğu gence "kendi isteğiyle ortak olduğunu" belirtti.

İkilinin İnternet'te tanıştığı ve daha sonra da kızın ailesinin evinde birlikte olduğunu yazan Daily Mirror gazetesi de, yargıcın genç tecavüz zanlısını serbest bırakırken, "Sizin küçük yaştaki çocuklar için tehlike yarattığınıza inanmıyorum. Tecavüze uğradığı öne sürülen kızın ailesi evlerinde kalmanıza izin vermiş, sizde kalmışsınız. Bundan böyle daha dikkatli davranacağınıza inanıyorum" demesini eleştirdi.
Yayın tarihi: 08.09.2004
242
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.