Magazin

11 Eylül Raporu bestseller oldu

11 Eylül Raporu bestseller oldu

ABD'de 11 Eylül 2001'deki terör saldırılarını soruşturan komisyon tarafından hazırlanan rapor, en çok satan kitaplar arasında.

11 Eylül 2001'deki terör saldırılarını soruşturan komisyon tarafından hazırlanan rapor, ABD'de en değerli edebiyat ödüllerinden Ulusal Kitap Ödülü'ne aday seçildi. Rapor, denemeler dalında, Shakespeare'ın hayatı, mahkumların topluma yeniden kazandırılması ve 1920'li yıllardaki vatandaşlık hakları konularındaki dört eserle yarışacak.

17 Kasım'da açıklanacak
Ödüller 17 Kasım'da açıklanacak. Beş cumhuriyetçi ve beş demokrattan oluşan soruşturma komisyonu tarafından hazırlanan rapor, eski Başkan Clinton ile şu anki Başkan Bush yönetimlerini, terör saldırılarından önce El Kaide tehdidini göz ardı etmekle suçluyor.

Bestseller oldu
Komisyon, 20 ay süren soruşturma, binlerce kişiyle yapılan mülakat ve 2 milyonu aşkın belgenin incelenmesinin ardından nihai raporunu 22 temmuzda yayınladı. 567 sayfalık rapor, bir milyondan fazla satışla ABD'de en çok satan kitaplar listesine girdi.
Yayın tarihi: 14.10.2004
429
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.