Magazin

100 genç kıza HIV bulaştırdı

100 genç kıza HIV bulaştırdı

Tayland'da yaşayan 56 yaşındaki tek bacaklı bir Alman, kendisine AIDS bulaştıran Taylandlı kadınlardan intikam almak için 100 genç kızla bilerek korunmasız ilişki kurdu.

100 kadına HIV virüsü bulaştırmakla suçlanan eski denizci Hans Otto Schiemann bunu intikam davası haline getirdi. Schiemann, 'Tayvanlı kadınlar cadı ve maymundur. Ben zengin bir adamım ve herkes zengin adamlardan hoşlanır' diyor.

15-17 yaşındaki öğrencilerle
Komşuları bu adamın en az on yıldır ülkede bulunduğunu ve 15-17 yaş arasındaki öğrencilerle beraber olduğunu söylüyor. Schiemann'ın virüsü bulaştırdığı kadınların partnerleri de hesaba katıldığında AIDS kapmış insan sayısının 500'e kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Hapse atılamıyor
Tayland'da başkasına kasıtlı olarak AIDS virüsü bulaştırmak suç olarak görülmüyor. Bu nedenle sokaklara Schiemann hakkında işlem yapılamıyor ancak posterleri asılıyor ve kadınlara dikkatli olmaları konusunda uyarı yapılıyor. Kanunların yetersizliği yüzünden savcılar Schiemann'ı ancak, bir aylık turist vizesiyle ülkede üç yıl kaçak yaşamakla suçlayabiliyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 19.10.2004
451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.