Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

10 yıllık evlilik bitti

10 yıllık evlilik bitti

Sibel Can'ın evindeki gizli kasasını boşaltmakla suçladığı 10 yıllık eşi Sulhi Aksüt'e açtığı boşanma davası 1.5 yıl sonra sonuçlandı.

Oğulları Emir'in velayeti konusunda anlaşamadıkları için uzayan davanın dün Beykoz Adliyesi'nde yapılan duruşmasında hâkim, çiftin boşanmasına karar verdi. Emir'in velayeti anneye bırakılırken, Aksüt'ün 1500 TL tedbirli nafaka vermesini de kararlaştırıldı.

Can'ı avukatı Fatma Keziban Hatemi'nin, Aksüt'ü ise avukatı Mehmet Tural'ın temsil ettiği duruşmada, Aksüt'ün şoförü Hayretin Eren şahit olarak dinlendi. Eren, Aksüt'ün isteği üzerine eve bir anahtarcı götürdüğünü kabul etti ama kasanın açıldığına şahit olmadığını söyledi. Hâkimin "Çiftin arasında geçimsizlik var mıydı?" şeklindeki sorusuna Eren'in "Çok iyi anlaşıyorlardı" diye yanıt vermesi üzerine sinirlenen Hatemi, "Yalan söyleyerek mahkemeyi kandırıyor. Yalancı şahit gösteriyorsunuz. Artık bu davanın bitmesini istiyorum. Aralarında şiddetli geçimsizlik var. Can'la iki saat önce konuştum. Artık kendisi de ısrarla boşanmak istiyor" diyerek tepki gösterdi. Aksüt'ün avukatı Tural ise "Sibel Hanım ile Sulhi Bey devamlı buluşuyor. İlerleyen zamanlarda da eskisi gibi bir araya gelecekler. Eğer aralarında şiddetli geçimsizlik olsaydı bunu şimdiye kadar kanıtlardınız" dedi. Hatemi de "Can çocuğunun istikbali için görüşmeleri sürdürüyor. Böyle yalanlarla mahkemeyi kandıramazsınız" dedi. Duruşmada avukatlar arasında siyasi tartışma da yaşandı.
200
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.