Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

10 yıl sonra yeniden doğuyor

10 yıl sonra yeniden doğuyor

MFÖ 10 yıl sonra yeni bir albümle dinleyicisiyle buluşuyor. 'AGU' adlı albüm, DMC etiketiyle yarın piyasaya sürülecek.

11 parçalık albümde Özkan Uğur'un 'G.O.R.A.' filminin soundtrack'i için yaptığı 'Olduramadım' adlı şarkı da yer alıyor. MFÖ'nün Turhan Yükseler, İskender Paydaş, Can Şengün, Gültekin, Cengiz Tuncer, Göksun Çavdar, Altuğ Öncü, Reha Koçer, Hamdi Akatay ve Ferda Özbekligil gibi müzisyenler ile çalıştığı; kayıt ve miksleri MİAM, İmaj, FT ve İskender Paydaş Stüdyoları'nda yapılan albümün ilk video klibi 'Sarı Laleler' isimli şarkıya çekilecek.

Yeni MFÖ albümünün adına, 'AGU'nun hikâyesine gelince... İşin içinde Cem Yılmaz'ın parmağı var. Grup üyeleri Alanson'un evinde yeni albüm için isim düşünürken sıkıntıdan kendi isimlerinin baş harflerini bir kağıda yazarlar. Alanson'un A'sı, Güner'in G'si ve Uğur'un U'su bir araya gelince 'AGU' ortaya çıkar. Grup kâğıdı masanın üzerine bırakır. Birazdan Cem Yılmaz'la buluşulacaktır. Yılmaz gelir ve kâğıdı görünce "Ooo ağabeyler yeniden doğum ha, agu" der.
(Radikal)
Yayın tarihi: 09.04.2006
369
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.