Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

10 kızdan dördü estetik düşünüyor!

10 kızdan dördü estetik düşünüyor!

Küçük kızlar, ünlülere benzeme hevesinde. 10 genç kızdan dördü estetik ameliyat yaptırmayı düşünüyor.

Britanya'da Bliss dergisi tarafından, yaş ortalaması 14 olan 2 bin genç kız üzerinde yapılan araştırmaya göre, kızlar ünlüler gibi kusursuz bir vücuda sahip olmak ve erkek arkadaşları tarafından beğenilmek için bıçak altına yatmayı planlıyor.

Araştırmaya katılan kızların sadece yüzde 8'i hallerinden memnun. Bazı kızlar da yeme bozukluklarından mustarip. Kızların üçte biri fazla kilolu olduğunu düşünüyor, 10 kızdan yedisi de biraz kilo verebilirse çok daha mutlu olacağını söylüyor.

Kusursuz vücut baskısı
Öte yandan dergi, ailelerin de bu durumdan sorumlu olduğunu iddia ediyor. Kızların yarısından fazlasının annesi, kızlarının kilosu için endişeleniyor ve bu konuda söyleniyor. Erkek arkadaşları da kızlara 'kusursuz vücut' yönünde baskı yapıyor.

21. yüzyılın trajedisi
Bliss dergisinin editörü Chantalle Horton, sonucu '21. yüzyıl trajedisi' olarak değerlendirdi. Öte yandan estetik cerrahı Nick Parkhouse, estetik ameliyatın herkese göre olmadığına dikkat çekerek, "Bu tür operasyonların çok ciddi yan etkileri, riskleri var. Mutlaka gerekmedikçe bıçak altına yatmayın" dedi.

Kızlar en çok şu ünlülere benzemek için estetik yaptırmayı düşünüyor: Jennifer Lopez, Beyonce, Britney Spears, Christina Aguilera, Jamelia.
(Radikal)
277
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.