Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

10 dakikada 58 sosisliyi götürdü

10 dakikada 58 sosisliyi götürdü

Japon sosisli sandviç yeme uzmanı Takeru Kobayashi 10 dakikada 58 tane sosisli sandviç yiyerek yeni bir rekora imza attı.

Kobayashi, ABD'nin Wisconsin eyaletine bağlı Sheboygan kentinde katıldığı Bratwurst Yeme Şampiyonası'nda 10 dakikada tam 58 tane sosisli sandviç yedi.

Daha önce Sonya Thomas'a ait olan 10 dakikada 34 sosisli sandviç rekorunu da tarihe gömdü.

Bratwurst Yeme Şampiyonası'nda yarışmacılardan, 10 dakika içinde, geride hiç parça bırakmadan mümkün olduğunca çok sosisli yemeleri isteniyor.

'Eve de götürebilir miyim?'
7 bin 500 dolarlık ödülün de sahibi olan Kobayashi, sosislileri çok beğendiğini söyleyerek, "Sandviçler çok güzeldi. Biraz da eve götürmek istiyorum" dedi.

16 bin kalori
27 yaşındaki Kobayashi yarışma sırasında, 10 dakikada 16 bin 820 kalori ve bin 450 gram aldı. Bu sonuçların da, resmi olmasa da rekor olduğu belirtildi.

Hep kazanıyor
Kobayashi, temmuz ayının başında Coney Island'da düzenlenen yarışmada da, 12 dakikada 53 tam ve bir de dörtte üç sosisli sandviç yemiş ve yarışmayı altıncı kez kazanmıştı.
(cnnturk.com)
299
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.