Magazin

1 yeni mesaj alındı. Haayıır!

1 yeni mesaj alındı. Haayıır!

Şu günlerde, cep telefonlarımızın mesaj alındı sesleri normalin üzerinde duyulur oldu. Ve fakat, günün herhangi bir saatinde, cep telefonumuza düşen bu mesajlar ne annemizden, ne babamızdan, ne sevgilimizden, ne arkadaşımızdan...

Bu mesajlar hiç tanışmamış olduğumuz Shubuo yetkililerinden, hatta gönderen kısmına baktığımızda bizzat Shubuo'dan geliyor.

Diit diit: Didem Uzel diyeti... İki haftada 10 kilo vermenin sırrını öğrenmek istiyorsanız...
Diit diit: Sevgilinizin cep telefonuyla sizinki uyum içinde mi? Numaranızı gönderin öğrenin...
Diit diit: Bu hafta yıldızlar sizin için ne diyor? Burcunuzun ilk üç harfini yazın...

Şimdi cep telefonu numaralarımızın nerden edinildiğini filan bir kenara bırakalım; hadi bize sormadan elde edilen cep telefonlarımıza keyfe göre mesaj gönderme rahatlığını da bir kenara bırakalım; vardığımız nokta bu mesajların ne kadar işlevsel olduğu. Çünkü çok ufacık bir kamuoyu araştırması yaparsanız (Ör. İşyerinizde masa arkadaşlarınıza sorun, evde aile bireylerine sorun.) mesajların ilgiden ziyade sıkıntıya mazhar olduğunu göreceksiniz. "Yaa yine mi ya?" diyenler, mesajı okumadan "sil" tuşuna basanlar, sevgilisinden geldi diye heyecanla okumaya kalktığında finanscep'le karşılaşanlar. Yani tamam, hizmette sınır yok ama lütfen anlayın çok yoruyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 08.09.2003
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.