Güzellik
Saç

Saçlarınız uzun süre aynı renk kalsın

Saçlarınız uzun süre aynı renk kalsın

Özene bezene boyattığınız saçlarınızın rengi hemen akıp gitmesin istiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun!

Güncellenme tarihi:
Saçlarınız uzun süre aynı renk kalsın

 

Hanımların en sık uyguladığı işlemlerden biridir saç boyatmak ve işin sıkıntılı tarafı rengi koruyabilmektir. Özellikle kızıl, bakır ve tonlarındaki renklerin çabucak akıp gitmesi biz hanımları çileden çıkarır, hep ilk günkü gibi güzel kalsın isteriz. İşte bunun için birkaç önerimiz var.


Saçlarınızı kuaförünüze de danışarak doğal boyalarla boyayın. Doğal boya içerdiği maddeler sayesinde saçta daha uzun süre kalıyor ve dipten gelen saçlarınız kalıcı boyalardaki gibi dikkat çekmiyor.


Gece bakımını ihmal etmeyin. Saç diplerine sürmediğiniz nemlendirici bakım kremlerini gece yatmadan önce saçınıza uygulayın, saçlarınızı topuz yapın öyle uyuyun.


Kullanacağınız saç serumları, hem saçınıza parlaklık verecek hem de saç renginizin sabitlenmesinde yardımcı olacaktır. Aynı zamanda dipten gelen saçlarınızın fazla göze batmasını da engelleyecektir.


Saçlarınıza UV koruyuculu ve B vitamini katkılı maskelerden, en az haftada bir defa yapmalısınız. Bu boya işleminden yıpranmışsaçlarınızı toparlayacaktır.  Ayrıca saç renginizin korunmasında da faydalı olacaktır.

 

Yayın tarihi: 15.06.2012
4090
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.