Güzellik
Saç

Katlı Saçlara Yeni Yorum

Katlı Saçlara Yeni Yorum

Kadının en güçlü silahı, özgürlüğün, seksapelitenin ve kişiliğin dışa vurumu saçlar, değişen trendlerle birlikte sürekli yenileniyor ve farklı formlara giriyor. Bu sezon ise kadınlar arasında adeta tiryakilik yaratacak katlar, kahverenginin en cesur tonlarıyla büyük bir aşka sahne oluyor.. .

Bir sezon kömür siyahı saçları ve uzun saçlarıyla partilerin gözdesi olan kadınlar, bir başka zamanda ateşli bir kızıla ya da kısa sarı saçlarıyla yaramaz bir kız çocuğuna dönüşüyorlarTüm zamanların en iddialı, en cesur hatta unutulmaz filmlere konu olan, ünlü film aktristleriyle ölümsüzleşen sarı ise bu sezon altın çağını yaşıyor.

Kızıl ve kahvenin flörtü

60'lı yıllara damgasını vuran kızıl saçlı afet Rita Hayworth, günümüzde de hala kadınların güzellik ikonu olmaya devam ediyor. Ancak modern yansımalarıyla... Uzun, dalgalı ve alev alev yanan kızıl saçlarıyla bir döneme damgasını vuran Rita Hayworth efsanesini devam ettirmeye karar veren saç dünyasının duayenleri yakıcı ve baştan çıkarıcı kızıl-kahve tonlarıyla kadınları baştan yaratmaya hazırlanıyorlar. Geçen yıl hemen hemen her kadının en az bir kez denediği çikolata kahvesi, bu kış yerini bakır rengi ve kızıl efektli tonlara bırakıyor. Küllü kahve, koyu kahve, açık kestane, orta bakır ve çikolata kahvesi... Işık oyunlarıyla feminen bir havaya bürünen kahve tonlarından biri mutlaka sizin için mevcut.

* Ense hizasına doğru kat verilerek kesilen çikolata kahvesi saçlar, dışa doğru fönleniyor ve kızıl yansımalarla renklendiriliyor.
* Saçınızı kestirip kısa saçlı kadınlar kervanına katılmak istemiyorsanız, renk oyunlarıyla da bambaşka bir havaya girebilirsiniz. Kahverengi üzerine uygulanan sarı seyrek baleyajlar adeta göz kamaştırıcı.

* Kısa saçın rahatından vazgeçmek istemiyorsanız, saç modelinizi birkaç makas darbesiyle tamamen değiştirebilirsiniz. Ensede kesilen bu modelin diğerlerinden tek farkı önlerinin arkaya göre daha uzun bırakılması.

* Günün her saatini dolu dolu yaşayan kadınlar için katlarla hareketlendirilen saçlara bakır tonları üzerine atılan kızıl baleyajlar ideal bir seçim.

* Omuz hizasında kesilen saçlar, önden sadece birkaç tutamın kesilmesiyle bambaşka bir havaya bürünüyor. Küçük değişimlerden hoşlananlar için!

* Kızılın karşı konulmaz etkisi, katlı efektlerle zirveye tırmanıyor. Arkadan dağınık toplanan saçlarda özgür bırakılan tek detay ise saçın önündeki perçemler.

* Çene hizasında kesilen saçların önlerinden birkaç tutam uzun bırakılıyor. Bakır tonlarındaki bu modelin en büyük tamamlayıcısı ise kahkül ve gözlere çekilen eye-liner.

Altın rengi yansımalar

Dünya saç trendleri her sezon değişse de değişmeyen tek şey hiç kuşkusuz ki sarışınlık. Civciv sarısı, bebek sarısı, küllü sarı ve dore tonları... Daha küçük bir kızken televizyonda izlediğiniz şarkıcılara özenip saçlarınızı sarıya boyatmanın hayaliyle büyüdünüz hiç kuşkusuz. Ama yıllar geçip de saçınızı boyatmaya başladığınızda sarışın olmaya asla cesaret edemediniz. Devir değişim devri! Biraz cesur olun ve saçlarınızI hayalini kurduğunuz o altın Sarısı tonlarına boyatın. Özellikle bu sezon çene hizasında kesilen saçlar, fon mucizesiyle kadınları bukalemuna çeviriyor adeta. Saçınızı değişik formlarda tarayarak underground bir kulüpte ekstra çılgın party girl, mum ışığında yenen bir akşam yemeğinde seksi bir afet ya da ofiste tüm iş arkadaşlarının kıskanç bakışlarına hedef olan elegan bir kadın olabilirsiniz.

* Özellikle ofiste rahatlıkla bir model; arkalar dışa, saçın yanları ise fönle içe doğru şekillendiriliyor.

* Elektrik yemiş etkisi yaratan saçlar oldukça moda. İşlem ise oldukça basit. Yandan ayrılan saçlar sadece dışa doğru fenleniyor.

* Karmakarışık modeller civciv sarısı saçlarla adeta dansediyor. Saçlar yana doğru taranıyor ve saçın arkası fönle hareketlendiriliyor.

* Yıka, çık ve karıştır! Özellikle rahat ve kullanışlı modelleri tercih ediyorsanız kısa ve dağınık kesim tam size göre. Partilerde saçım bozulur endişesini düşünmeden özgürce dansetmek istiyorsanız bu model sizin için biçilmiş kaftan adeta.

* Omuz hizasında kesilen modellerde göze çarpan, sarı ve bakır tonlarının flörtü. Bebek sarısı saçların uçlarına atılan bakır rengi gölgeler, değişimi seven kadınlar için..

* Uzun saçlarınızı kestirmeye kıyamıyor, yine de trendleri takip etmek istiyorsanız; Saç boyuna dokunulmadan sadece yanlar katlı kesiliyor ve kahküllerle kesim tamamlanıyor. Saç diplerindeki bakır tonlar, uçlara doğru gittikçe açılıyor..

* Ensede kesilen saçların önleri, arkadan biraz daha kısa. Saçlar küçük tutamlara ayrılıyor ve kulak arkasında sabitleniyor. İddialı modelleri tercih etmeyen, klasik ama modern kesimlerin takipçisi kadınlar için.
Yayın tarihi: 21.02.2002
2347
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.