Güzellik
Saç

Her gün yıkanan saç daha çok dökülüyor

Her gün yıkanan saç daha çok dökülüyor

Saçlarınızı hangi sıklıkla yıkıyorsunuz? Eğer cevabınız her gün ise bu yazıya bir göz gezdirmenizde fayda var.

Güncellenme tarihi:
Her gün yıkanan saç daha çok dökülüyor

Saçların her gün yıkanması onları arzu edilen temizliğe kavuştururken, derideki koruyucu bakterilerin yok olmasına, kepeklenme ve dökülmelere yok açıyor.

Kafa derisindeki koruyucu tabakanın sık yıkanma sonucu yok olması, kepeklenmeye ve deri tabakasında mantar oluşumuna neden olabilir. Saçlı derinin kendine özgü koruyucu bir florası var ve bu nedenle saç bakımı ve saç yıkama özenle yapılmalı.

Özellikle yağlı saçlara sahip kişilerin saçlarını sık aralıklarla yıkaması bu koruyucu katmanı yok ediyor ve dolayısıyla kepeklenme, saçların aşırı dökülmesi, mantar oluşumu gibi ciddi saç sorunları ortaya çıkıyor.

Saçlarınızı yıkarken aynı zamanda sağlığını da korumak istiyorsanız, PH değeri 5.5 olan bir şampuanla haftada 3 defa, ılık su ile masaj yaparak yıkamanız gerekiyor. Böylece saçlarınızın sağlığını uzun yıllar koruyabilir ve dökülmeleri önleyebilirsiniz.

Yayın tarihi: 17.05.2012
3147
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.