Güzellik
Saç

Elçin Sangu'nun Saçlarının Sırrını Biliyor musunuz?

Elçin Sangu'nun Saçlarının Sırrını Biliyor musunuz?

Elçin Sangu'nun saçlarının doğal mı yoksa boya mı olduğunu merak edenlere kuaförü Uğur Alevyılmaz'dan açıklamalar...

Güncellenme tarihi:

Her hafta izleyiciyi ekrana bağlayan Kiralık Aşk dizisinin Defne’si Elçin Sangu'nun saç rengini ve ışıltısının sırrını herkes çok merak ediyor. Ünlü Kuaför Uğur Alevyılmaz, sosyal medya hesabından Elçin Sangu'nun saçlarıyla ilgili bir paylaşım yapınca, hemen kendisine Elçin Sangu'nun saçlarıyla ilgili merak ettiklerimizi sorduk."Kiralık Aşk dizisi için Elçin Sangu ile tanıştığım zaman saçlarının güzelliği beni çok etkiledi. Saçlarının doğal kıvırcık hali ve rengi çok iyiydi. Fakat dizideki karakteri gereği saçlarının biraz kısaltılması, ekran ışığında daha parlak ve canlı görünmesi için biraz işlem yapılması gerekiyordu.Biz de Elçin Sangu'nun doğal saç tonlarından uzaklaşmadan salonumuzun Shine Express Tekniği ile yaklaşık 10 dakikalık bir sürede gölgelendirme yaptık . Saçın daha parlak görünmesi ve saçındaki bakır yansımaların öne çıkması için doğallığı bozmadan saçın tamamına bakır rengi geçtik. Burada amaç doğal görünümlü bir saça küçük dokunuşlarla yansımalar vermekti. Son olarak da saç boyunu biraz kısaltıp, biraz da kat vererek saçın daha tok durmasını ve hareketlenmesini sağladık.
Bu tonları yaptırmak isteyenler seçtikleri rengin yüz şekillerine, saç yapılarına ve ten renklerine uyumlu olup olmadığını göz önünde bulundurmalılar. Özellikle bakır yansıması olan renkler parlaklığını çabuk yitirmesin diye bakır saçlara özel nemlendiriciler kullanabilirler".

 

Kaynak : Pudra

Yayın tarihi: 15.10.2015
24254
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.