Güzellik
Saç

Doğal Saç Bakım Yöntemleri!

Doğal Saç Bakım Yöntemleri!

Yıpranmış, uçları kırılmış, sağlıksız görünen saçlara mı sahipsiniz? İşte size güzel görünen saçlara sahip olmanız için gerekli tüyolar...

Güncellenme tarihi:

Güzel ve sağlık fışkıran saçlara sahip olmak için hep belli aralıklarla kestirmemiz gerektiğini duyarız. Fakat bu bir efsane… Saçlarınızı sağlıklı uzatabilmek için kestirmenize gerek yok.

Uçları kırılmadıysa, yıpranmadıysa ya da boyadan dolayı zarar görmediyse, saçlarınızı kestirmenize gerek yok. Bunun yerine alınması gereken önlemler var.

 

Kadınlar için en önemli güzellik etkeni saçlarımız için günlük olarak alınabilecek bir vitamin temin edin.

Saçlarınızı özellikle kuruyken taramaktan kaçının. Banyodan çıktığınızda ıslakken ya da çok gerektiğinde şekil vermek için tarayın. Bu kırılmaları önleyecektir.

Kullandığınız tarak ve fırçaların uçlarının küt olmasına dikkat edin. Keskin uçlar, saçlarınızın kırılmasına neden olacaktır.

Kullandığınız saç ürünlerinin doğal ve kaliteli olmasına özen gösterin. Kozmetik ürünleri çok fazla kimyasal barındırıyor ve bu sayede saçımıza baktığımızı zannederken aslında en büyük zararı vermiş oluyoruz.

Saçlarınızı sıkı sıkı toplamak yerine rahat bırakın ve diplerinin nefes almasını sağlayın. Bu sayede saçlarınız büyümeye devam edebilecektir. Ayrıca sıkı sıkı toplama işlemi, saçlarınızın kırılmasına da sebep olacaktır.

Yayın tarihi: 12.09.2014
19913
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.