Güzellik

Yaz Sezonuna Uygun Makyaj Önerileri

Yaz Sezonuna Uygun Makyaj Önerileri

Altın renkli yansımalar, ekstrem çizgiler, elektrik mavisi ve su yeşilinin karşı konulmaz uyumu ile cesur kontrastlar... Göz makyajının belirgin bir hakimiyet ilan ettiği yeni sezonda, gözlerde adeta hipnoz etkisi yaratan eyeliner'lar ile bakışlarınız daha da etkileyici olacak. Canlı renkler ile gözlerdeki derinlik bahar kadını için yeniden yorumlanıyor.

Su gibi

Akıcı, aydınlık, su gibi yeşil baharın en karşı konulmaz rengi. Gözleri su gibi berrak kılan, bakışları derinleştiren yeşilin en iddialı tonları sezon makyajında harikalar yaratıyor. Gözlere pırıltılar katan yaldızlı ve ıslak görünümlü farar, kirpikleri belirginleştiren mascaralarla kontrast oluşturuyor.

Far: Lancome Spring Color Collectjon Oz, Eyeshadow
Mascara: Estee Lauder lllisionist

Altın tozu

Görkemin sembolü altın, makyajda da en modern yorumuyla maksimalist akımın vazgeçilmezi olacak. Modern kadını feminen kılan pırıltılar, golden bronz tonlardaki far ile birleşerek bakışlara derinlik kazandırıyor. Göz altına çekilen pırıltılı eyeliner ise buğulu bir derinlik oluşturuyor.

Eyeliner: Helena Rubinstein Gold eyeliner
Mascara: Clinique Lang Pretty Lashes Mascara
Far: Lancome Color Focus

Teatral etki

Siyah eyeliner'ın trendy olduğu yeni sezonda gözlere çizilen grafikler ile ekstrern çizgilere hazırlıklı olun. Sezonun pop art tarzını destekleyen göz makyajı, bebek mavisi farlar ile oldukça iddialı. Göz pınarlarından başlayıp gözleri çerçeveleyen eyeliner'lar, kaş bitimine kadar uzatılarak adeta kuyruklu yıldız gibi kıvrılıyor.

Eyeliner: Guerlain Eye Pencil-Nair
Mascara: L'Oreal lntensifique
Far: Sebastian Trucco Americana Eyeshadow

Gün batımı

Göz kapakları, gün batımında gökyüzünün aldığı kızıllığı anımsatırcasına renkli ve parlak. Simli, kızıl renkli krem far, bronz tenle adeta bütünleşiyor. Bakırın kızıla çalan tonları gözlerde bütünlük oluştururken, bir fırça darbesiyle tek tek ayrılan kirpikler ise adeta ok gibi...
Mascara: Lancome Amplicils
Far: Clinique High impact Eyeshadow
Lancome Fantasy Tubes

İkili kontrast

Yüz kontürlerini belirginleştiren, bakışları sabitleştiren ve gölgelendirme ile renkler arasında kontrast oluşturan farlar, sezonun göze çarpan en iddialı ayrıntısı. Kirpik diplerine ve kaşların bi-timine sürülen siyah göz farı denim bir etki yaratırken, göz kapaklarına uygulanan bej göz farı bakışları yumuşatıyor.

Mascara: Max Factor Lashfinity Mascara Far Flormar Eyeshadow ikili Göz Farı

Derin mavi

Gözlerde yaşanan yoğun puslu gölge oyunları, pırıltı yumağı renklerin cazibesine kapılarak bir kontrast bütünlüğü oluşturuyor. Gözlerdeki parlaklık ve ışıltıyı yaratan sezonun en iddialı tonu ise elektrik mavişi. Göz kapaklarına tümüyle uygulanan elektrik mavişi far, kaş bitimine birkaç fırça darbesiyle sürülen eyeliner ile modern bir görünüm kazanıyor.

Far; Revlon Wet-Dry Shadovv Duo Aqua Biast Mascara: Yves Saint Laurent Mascara Volum Effet Eyeliner: Carmina Eyeliner
Yayın tarihi: 25.06.2002
1663
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.