Güzellik

Yaz makyajı hakkında bilmeniz gerekenler!

Yaz makyajı hakkında bilmeniz gerekenler!

İki ünlü ve başarılı makyaj artisti Nur Toktay ve Gila Benzera, yaz sezonu makyaj trendlerini ve bu trendleri nasıl uygulayacağınızı anlatıyorlar...

Güncellenme tarihi:

MAKYAJ ARTİSTİ NUR TOKTAY: YÜZ ŞEKLİNE GÖRE GÖLGE VERME

Temel olarak bilinmesi gereken tek bir şey var: Kusurları örtmek için gölgelendirme şart. Bunu yaparken de ciltten bir-iki ton daha koyu fondöten tercih etmek gerekiyor.
UZUN YÜZLER: Yüzün uzun görünmesinin nedeni alın yapısının yüksekliği ve çene yapısının uzunluğudur. Alnı bu görüntüden kurtarmak için çevresini koyu renkli fondöten yardımıyla gölgelendirmek gerekir. Çenenin uzunluğu çene bölgesine uygulanan gölge ile ortadan kalkar. Son olarak transparan bir pudra ile fondöteni sabitlemek yeterli olacaktır.

YUVARLAK YÜZLER: Yüze oval bir görünüm vermek için yapılan ilk iş elmacık kemiklerini belirginleştirmektir. Gölgelendirme elmacık kemiklerin altından şakaklara doğru yapılmalı. Çene kemiği de yine koyu renkli fondötenle kullanarak gölgelendirilir. Yüzde elmacık kemikleri belirgin değilse ortaya çıkarmak gerekir.

Yayın tarihi: 18.07.2013
13325
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.