Güzellik

Sonbahar-Kış Makyajında Trend: Mor Tonlar ve Mat Dokunuşlar...

Sonbahar-Kış Makyajında Trend: Mor Tonlar ve Mat Dokunuşlar...

Sonbahar-kış makyaj koleksiyonlarında en gözde renk mor. Sofistike kış, morun her tonuyla size özgürce kendi tarzınızı yaratma fırsatı veriyor.

Sonbahar-kış makyaj koleksiyonlarında zıtlıkların tehlikeli yakınlaşmasına tanık oluyoruz. Gölgeler ışıkla, matlık metallerle bir araya geliyor. Yeni trend: Mor tonlar ve mat dokunuşlar... Geçtiğimiz yıl dudaklarda kendini gösteren parlaklığın saltanatı sona eriyor ve yerini mat dokunuşlara bırakıyor. Gözler yine en büyük silahımız. Derin ve etkileyici bakışlar yaratmak için siyak kalem makyaj çantalarının vazgeçilmezi. Far, artık sadece göz kapaklarında değil, gözün alt kısmında da belirgin bir şekilde kullanılıyor. Dudaklar ise koyu tonlarda kendinden emin, yüzdeki çıplaklığa meydan okuyor. Modayı yakından takip ediyorsanız ve "makyajda iddialıyım" diyorsanız, o halde kış boyunca tüm yaratıcılığınızı kullanmanın tam sırası.

"Derin"

İddialı bir makyaj... Gözler ön planda. İlk adım; pürüzsüz bir ten. Bunun için yoğun kapatıcı özelliği bulunan bir fondöten kullanılıyor. Göz kapakları ve göz altları morun farklı tonları ile gölgelendiriliyor. Gözün iç kısımlarına siyah kalem çekerek gözlere derinlik kazandırılıyor. Dudaklarda sezonun trendi açık pembe tonları... Yanaklarda ise moda yuvarlak dokunuşlar, uçuk tonlar...

"Gizemli"

Zıtlıkların uyumuna tanık oluyoruz. Yeni trend matlık... Dudaklarda uçuk pastel tonlar tercih edilirken, gözler göz kapaklarına uygulanan gölgelerle yine ön planda. Sezon makyajıyla ilgili önemli ipucu; kaşlara kaş kalemi ile istenilen şekli vermek, farı göz altlarına da uygulamak, yoğun bir şekilde renkli (mor, lacivert) maskara kullanmak...

"Dramatik"

Bu kış makyajınızda yaratıcılığınızı kullanmanızın tam sırası. Doğal makyajı tercih ediyorsanız, eye liner ve kalemi unutun; sadece fara ağırlık verin. Ten renginize göre alacağınız farın tonuna kendiniz karar verebilirsiniz. Kirpikler bol maskara ile belirgin, dudaklar metalik pastel tonlarla çok doğal. Yanaklarda elmacık kemiklerinin üzerine uçuk pembe tonları hakim.
Yayın tarihi: 13.11.2002
1258
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.