Güzellik

Işıltılı makyaj nasıl yapılır?

Işıltılı makyaj nasıl yapılır?

Işıltınızla göz kamaştırmak ister misiniz? Çok hoşunuza gideceğini düşündüğümüz göz alıcı makyajları ve nasıl yapıldığını bu haberimiz altında bir araya topladık. Denemek isterseniz, hemen malzemelerinizi hazırlayın!

Güncellenme tarihi:

isiltili_goz_makyaji_nasil_yapilir

İlk olarak hafif bir ışıltıyla başlayalım. Yeni başlayanlar için yapılması en kolay olan makyajımız bu. Bu parıltılı göz makyajını yapmaya, göz kapaklarımızın kenarına bronz, metalik bir göz farı sürerek başlıyoruz. Gözünüzün altına ve üstüne, oldukça kalın bir şekilde göz farını sürün. Kirpiklerinizin bitiminden, kaşlarınızın üet kısmına doğru uzatın.

İş makyaja ışıltı katmaya geldiğinde ise, ıslak simli farları kullanabilirsiniz. Gözünüze sürdüğünüz farın üzerinden bu sefer de simli farınızla geçiyorsunuz. İlk denemenizde aralarda boşluklar kalabilir, ya da far topak topak olabilir. Merak etmeyin, zamanla siz de kolaylıkla bu işlemi yapabilir duruma geleceksiniz.

Makyajı bitirmek için ise yanaklarımıza allığımızı ve parlatıcımızı sürüyoruz. Bu makyajın doğası sade olduğundan, çok koyu renklerde rujlardan kaçının. Dilerseniz daha sonra farklı renklerde farlarla, değişik görünümler deneyebilirsiniz, fakat mat göz farınızın ve simli farınızın aynı renk tonlarında olmasına özen gösterin.

 

 

Yayın tarihi: 20.02.2012
9475
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.