Güzellik

Sihirli bir dokunuş: Makyaj

Sihirli bir dokunuş: Makyaj

Güzellik, hiçbir karşılık beklemeden hoşlanmaksa eğer, önce kendimizden başlamalı işe. Küçük sihirli dokunuşların tadına varmalı. Bir göz kalemi, bir pudranın sihriyle fırlamalı sokağa. Öyle, bolca, yoğurt gibi değil, usul usul, az az, hafif hafif... Abartmadan, yokmuş gibi.

Cilt

Pürüzsüz ve taze bir cilt her zaman makyajdan önce gelir. Öyleyse, cilt tonunuza yakın renklerde bir kapatıcı ve fondötenle işe başlayabilirsiniz. Fondötenin yüzünüzde 'yokmuş' hissi vermesi ve doğal görünmesi önemli. Bunun için yeni çıkan krem fondötenler ideal.

Cildinize uyumlu kapatıcıyı yüzünüzün tümüne sürün, sonrasında da fondöteni tüm yüzünüze eşit olarak uygulayın. Fondötenin kötü durmaması için teninizden bir ton koyu renk fondöten tercih edin. Cildinize krem gibi yumuşaklık hissi veren ve pürüzsüz görünüm sağlayan toz fondötenle güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. i.d. bare Minerals marka toz fondötenin fiyatı 78 YTL.

Yanak

Doğal görünmekte kararlıysanız, yüzünüze duş sonrası pembeliği kazandıracak renkte allık seçin. Pembe ya da turuncu tonlarında allık cildinize parıltı verecektir. Allığı yüzünüzün dışına doğru, dairesel hareketlerle sürün ve uyumlu olması için rujunuzla aynı tonlarda olmasına dikkat edin. Bunun için size tavsiyemiz değişik renk kombinasyonları yapabileceğiniz çok renkli allıklar.

Bu allıklarla yanaklarınızda istediğiniz rengi daha kolay elde edebilir, gerektiğinde allığın rengini koyulaştırabilir ya da açabilirsiniz. Red Earth marka allık pembe ve tonlarını sevenler için ideal. Kanyon'da Douglas mağazalarında bulacağınız allığın fiyatı 56 YTL.
Yayın tarihi: 06.04.2007
2878
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.