Güzellik

Saç ve makyajda son trendler...

Saç ve makyajda son trendler...

Saçlar için kış modası ne diyor? Hangi renkler ve kesimler moda? Kış makyajında bu yılın trendleri neler, hangi renkler tercih sebebi? İşte yanıtlar...

Havaların soğumasıyla birlikte giyilmeye başlayan koyu renk ağırlıklı kalın giyecekler, saç ve makyajda da yeni trendleri kaçınılmaz kılıyor. Modacılar, bu yıl kadınlara rahatlığı ön planda tutan, bakımı ve kullanımı kolay saç modellerini öneriyor.

Bu yıl ya çok uzun ya da kısa boy saçlar moda. Kat kat kesimden ise vazgeçmek mümkün değil. Saçlarda mevsimin getirdiği koyu tonlara doğru bir yönelme var. Koyu kahve ve bal rengi tonları en çok tercih edilen renkler. Saçlarda ahengi sağlayan balyaj modası ise geçen yıllara oranla daha asimetrik ve kalın uygulamalarla sürüyor. Özel geceler için hazırlanan topuzları, postij ve simli spreyler tamamlıyor.

Kış makyajının püf noktaları

Saçlar kadar önemli bir başka konu da kaş ve makyaj. Bu vurguyu yapanlardan Trio Kuaför makyözünün önerileri ise şöyle:

Kaşlarda bu yıl kavisli ve kalkık kaşlar trend. Ama eğer sert bir ifadeniz varsa kesinlikle doğal bir biçim seçmelisiniz. Bu yılın sürprizi ise boyanabilen kirpikler. Kaşlar ve kirpikler özel bir boya ile saça yakın tonda boyanacak. Kadınları tercihi ise devamlı sürmeli gezmek yani siyah boya. Far rengi kahve ve mürdüm tonları. Gözlerde vurgu bu yıl önem kazanıyor. Ekleme kirpik vurguyu arttırdığı için tercih ediliyor. Allıklar simli, bronz renklerle yüzünüzü canlandırıyor. Bütün gün duru bir ifade için altın tonları kullanılıyor. Rujlarda şeffaf, parlak ve ıslak görünümlü, açık tonlar hakim. Dudakta kalem kullanmak ise hala geçerli. Küçük bir kalem hilesi ile ince dudakları kalınlaştırmak ya da kalın dudakları inceltmek mümkün. Dudakta koyu tonların daha çok geceleri kullanılması tavsiye ediliyor.

Kaynak: Milliyet

Yayın tarihi: 17.12.2003
1193
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.