Güzellik

Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Saatlerinizi harcayıp özenerek yaptığınız bir makyaj ancak doğru renkte bir ruj ile tamamlanabilir.

Ruj Sürmenin Püf Noktaları

 Saatlerinizi harcayıp özenerek yaptığınız bir makyaj ancak doğru renkte bir ruj ile tamamlanabilir.

Bu nedenle doğru ruj rengini seçmek bizim için biraz sıkıntılı bir süreç olur bazen. Bunun üstesinden gelebilmek için makyaj çantanız da değişik renklerde birçok alternatif olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Hepimizin bildiğini bir kez daha tekrarlamakta yarar var; koyu renk gözlere açık renk dudaklar yakışırken, açık tonda göz makyajı en iyi koyu renk dudaklarla tamamlanır. Bu altın kural her zaman kulağımıza küpe olsun.

Ruj fırçası kullanmayı alışkanlık haline getirmek, rujunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlar. Üstelik hem daha kolay sürersiniz hem de rujunuz daha kalıcı olur.

Kırmızı ruj makyaj çantalarımızın olmazsa olmazı. Eğer kullanmakta kararlıysanız uygun makyaj ve kıyafetle tamamlamaya özen gösterin. Aksi halde ortaya çok da iyi bir sonuç çıkmayabilir.

En önemli yardımcılarımız dudak kalemlerimiz. Rujun etkisini arttırırken, dudaklarımızı belirginleştiren ve rujun dağılmasını engelleyen dudak kalemlerini çantanızdan eksik etmeyin. Dudak kaleminizin birlikte kullanacağınız rujdan bir ton açık olmasına önem verin.

Eğer elinizdeki mevcut rujlarınızın renklerinden sıkıldıysanız ve biraz değişiklik istiyorsanız, elinize bir ruj fırçası alın ve değişik iki rengi birbirine karıştırarak deneyin. Harika sonuçlar elde edeceğinize eminim.

Yayın tarihi: 16.05.2012
3529
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.