Güzellik

Pratik makyaj teknikleri

Pratik makyaj teknikleri

Her sabah işe yetişmeye çalışırken ya da son anda çıkan randevunuza koştururken dakik olduğunuz kadar bakımlı da olmak istiyorsanız 10 dakika bunun için yeterli.

Güncellenme tarihi:

Hızlı bir makyaj öncesinde dikkat edilmesi gereken konu cildin ve cilde uygun makyaj malzemelerinin tanınmasıdır. Seçilen fondötenin cildinizle aynı tonda ya da yarım ton daha açık olmasına dikkat etmelisiniz. Bir sünger yardımıyla yüzün orta noktasından dışarıya doğru çalışmanız dozu ayarlamanıza katkı sağlayacaktır. Göz altı morluklarınız varsa cildinizden 1-2 ton açık bir kapatıcıyı elle göz altlarınızla uygulamanızda yarar var.Kusursuz bakışlar


Eğer gözleriniz koyu tonlarda ise bej, sedef ve turkuvaz; açık tonlarda ise lila bu yazın far önerileri. Gözlerinizin iri görünmesini sağlamak için gözün alt kısmına çekilen beyaz kalem yardımcı olacaktır .Üst kirpik hizasına çekilen siyah kalem daha net ve anlamlı bakışlar kazanmanızı sağlar. Daha doğal görünmek istiyorsanız göz kapaklarınıza pudra yardımızya gölgelendirme yapabilirsiniz. Son olarak üst kirpiklerinizi dışa doğru tarayın ve aynı yönde rimelleyin.

Kusursuz dudaklar


Dudak kalemi kullanıyorsanız rujunuzun tonundaki dudak kalemi ile dudak çizginizi belirginleştirin. Dudak boyanızı ise dudak köşelerinden başlayarak fırça ile ortaya doğru sürün. Dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız bir parça renkli parlatıcıyı dudaklarınızın tam ortasına ekleyerek yayın. Bu parlatıcıların içerdikleri maddeler dolayısiyle dudaklarınız dolgun ve harika bir görünüm sergileyecektir.

Yayın tarihi: 29.05.2012
59528
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.