Güzellik

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet elbiseniz hazır. Peki makyajın nasıl olmalı?

Güncellenme tarihi:

Okuldan mezun olmak hayatınızda yeni bir sayfanın başlangıcıdır. Her diploma töreni yoğun çalışmaları geride bırakıp emeğinizin karşılığını aldığınız mutlu bir andır. Bu özel günde bir genç kız olarak güzel, şık ve mutlu olmak en doğal hakkınız elbette. Mezuniyet gününde elbise seçiminizi iyi bir saç ve profesyonel yapılmış bir makyaj tamamlar.

Yapacağınız güzel bir makyaj bütün gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. Tabii ki güzel olayım derken yaşınıza, kıyafetinize ve yüz şeklinize uymayan bir makyaj yapmanızda anlamsız olacaktır.

İşte dikkat etmeniz gerekenler ve bu sezonun makyaj trendlerinden bazıları:

* Öncelikle makyajınız doğal olmalıdır.* Yine yapacağınız makyaj yüzünüzdeki güzellikleri ortaya çıkarmalı ve kusurları gizlemeli ama asla yapay olmamalıdır.* Özellikle yeşil ve mavi tonların da göz farları bu sezonun favorilerinden. Kıyafetinize uygun olarak bu tonları kullanabilirsiniz.* Yine kıyafetinize uygun olarak gümüş ve altın pırıltılar seçebilir ve tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.* Dudaklar ise bu sezon şeker pembe ve pastel tonlarla renkleniyor. Ayrıca dudaklarınızda kullanacağınız parlatıcılarla da makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Yayın tarihi: 08.05.2014
7184
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.