Güzellik

Makyajda yaz renkleri

Makyajda yaz renkleri

Kırmızı dudaklar, rengarenk saçlar, keskin gölgeler... 2003 yazının makyaj trendinde doğallık dışında herşeye rastlamak mümkün. Doğal olmayan dalgalar, 60'ların bob stili ya da püsküller... Makyajda "fark edilir" olmak önemli. Dudaklar ve farlar belirgin allıklar şehvetli...

Takvimler 2003'ü gösterirken, dünyanın moda anlayışında da değişiklikler oluyor. Paris, Roma, New York gibi modanın başkent adreslerinden dünyaya yayılan tek tip akımların yerini, her markanın kendine özel moda stilleri alıyor.

Bizler de markalara giysiden makyaja ve saçlara kadar, kendi doğal stilimize taşıyoruz.

Makyajda bir renk sanatı

80'ler podyumlardan bize gülümsüyor bu yazı prensesler yine o en sevdikleri renge pembeye kavuştu. Gerçek renk tutkunları için gözlerde altın sarısı ve pembe karışımı inanılmaz bir efekt oluşturuyor. Siz de yeterince cesursanız bu keskin renk varyasyonlarından olağanüstü ikililer oluşturabilirsiniz.

İnanılmaz ama gerçek; doğal makyajda bile renk var bu yaz. Toprak tonları gözleri ve dudaklarıları vurguluyor, altın renginde allıklar elmacık kemiklerini ortaya çıkarıyor ve yüzü olduğundan daha sağlıklı gösteriyor. Belirgin morlarlar, maviler, yeşiller artık gözlerde far olarak görmeye alıştığımız renkler olacak. Anlaşılan bu yaz Cindy Lauper'in "Girls Just Want To Have Fun" şarkısını kendimize çok yakın hissedeceğiz...

Yüzlerde ayrıca taze kayısı tonlarından portakal renklerine ve güneşin batarken aldığı kızıllıklara kadar değişik renk dalgalanmalarına şahit olacağız. Tabii, kırmızı klasik dudaklarda canlı görüntüsünden ödün vermiyor.
Yayın tarihi: 31.07.2003
1396
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.