Güzellik

Makyajda altın dokunuşlar

Makyajda altın dokunuşlar

Farlar, altın efektli dudak parlatıcıları, rujlar ve ojeler sıcak mevsimin pırıltılı lüks dokunuşları olarak içimizi ısıtıyor.

Altının dayanılmaz ihtişamı

Yaz mevsiminde modanın yanı sıra makyaj tonlarında da bol bol rastlayacağımız altın tonları özellikle bronz tenlerde muhteşem görünüyor.

Dudaklara şeffaf parlatıcı şart

İnce dudaklı ve gözleri ile kaşları arasında fazla mesafe bulunanlar için ideal.

Krem farın kaybolmaması için makyaj öncesinde göz kapaklarınıza pudra sürün. Ardından temel renk olarak kullandığınız altın tonunu gözün üzerine ince bir çizgi olarak çekin. İkinci adımda gözlerin dış kontürünü parlak yeşil bir göz kalemiyle vurgulayın. Gözlerinize parlaklık kazandırmak için de gözlerin iç kısmını siyah bir göz kalemiyle çerçeveleyin. Maskara sonrası ve dudaklarınızı şeffaf bir parlatıcıyla ortaya çıkarın. Böylesi belirgin bir göz makyajıyla birlikte giyeceğiniz kıyafetin rengi fazla cafcaflı olmamalı.

Belirgin yüz hatları için ideal

Dolgun dudaklar ve belirgin kontürleri olanlar için ideal.

Yüzünüzdeki parlaklığın rahatsız edici olmaması için öncelikle göz kapaklarınızın aydınlık görünmesini sağlamalısınız. Bunun için göz kapaklarınızın üzerine önce bej ve uçuk sarı far sürün. Ardından bir fırça yardımıyla altın tonlarındaki farı, bej ya da gümüş renkle karıştırarak yayın. Tercih ettiğiniz far renkleri soğuksa, ona uygun bir ruj seçmeniz gerekiyor. Aynı şey sıcak tonlar için de geçerli. Rujunuzu bir ruj fırçası yardımıyla sürerseniz elde edeceğiniz sonuç daha tatmin edici olacaktır.

Gözleri kalemle vurgulayın

Büyük gözler ve genç bir cilt için ideal.

Kalın bir fırça yardımıyla bronz pudrayı tüm göz bölgesine dağıtın. Altın tonlarını üzerine hafifçe sürün. Elmacık kemikleriniz üzerinde çok fazla parlaklık olmamasına dikkat edin. Küçük bir öneri daha; parlaklık pigmentlerini cildinizde bir saç spreyi yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Gözlerinizi sıkıca kapatın ve spreyi kolunuzu 15 cm. kadar geride tutarak sıkın. Ancak bu yöntem hassas ciltler için pek geçerli değil. En sonunda tüm göz bölgesini siyah renkle çerçeveleyin ve gözlerinizi maskarayla iyice belirginleştirin.
Yayın tarihi: 13.06.2006
1201
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.