Mahmure

Güzellik

Makyaj

Makyaj çantasını hafifletin

Makyaj çantasını hafifletin

Makyaj çantanızın dolu olduğundan mı şikayet ediyorsunuz? İşte size birkaç öneri...

Makyaj çantasını ne kadar gereksiz malzemeyle doldurduğunuzu fark ettiniz mi hiç? O halde içindekileri boşaltıp, gerçekten ihtiyaç duyduklarınızı çantanıza atın!

Nemlendirici: İyi bir makyajın ilk adımı, ruj ya da rimel değil nemlendiricidir. Cilt tipinize uygun nemlendiricinizi yaz, kış yanınızdan ayırmayın.

Rimel: Makyaj çantasının olmazsa olmazlarından biri de kuşkusuz rujunuzdur. En kullanışlı olanlar, fırçasıyla birlikte uygulanan parlatıcı rujlardır. Makyaj çantanızda bir iki rengini mutlaka bulundurun.

Pudra: Gün içerisinde cildinizdeki parlamaları ortadan kaldırmanız için pudranız birebirdir. Cildiniz kuruysa pudra sürmeniz pul pul bir görünüme neden olabilir. O yüzden pudradan önce nemlendirici uygulayın ya da krem pudraları tercih edin.

Allık: Makyaj çantasının sonuncu malzemesi allığınız olmalı. Yanaklarınıza hafif bir fırça darbesiyle uygulayacağınız allığınız, makyajınızı tamamlarken cilde renk veren allığı dilerseniz far olarak gözlerinize de uygulayabilirsiniz.
Yayın tarihi: 18.12.2006
1115
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.