Güzellik

Makyaj çantasını hafifletin

Makyaj çantasını hafifletin

Makyaj çantanızın dolu olduğundan mı şikayet ediyorsunuz? İşte size birkaç öneri...

Makyaj çantasını ne kadar gereksiz malzemeyle doldurduğunuzu fark ettiniz mi hiç? O halde içindekileri boşaltıp, gerçekten ihtiyaç duyduklarınızı çantanıza atın!

Nemlendirici: İyi bir makyajın ilk adımı, ruj ya da rimel değil nemlendiricidir. Cilt tipinize uygun nemlendiricinizi yaz, kış yanınızdan ayırmayın.

Rimel: Makyaj çantasının olmazsa olmazlarından biri de kuşkusuz rujunuzdur. En kullanışlı olanlar, fırçasıyla birlikte uygulanan parlatıcı rujlardır. Makyaj çantanızda bir iki rengini mutlaka bulundurun.

Pudra: Gün içerisinde cildinizdeki parlamaları ortadan kaldırmanız için pudranız birebirdir. Cildiniz kuruysa pudra sürmeniz pul pul bir görünüme neden olabilir. O yüzden pudradan önce nemlendirici uygulayın ya da krem pudraları tercih edin.

Allık: Makyaj çantasının sonuncu malzemesi allığınız olmalı. Yanaklarınıza hafif bir fırça darbesiyle uygulayacağınız allığınız, makyajınızı tamamlarken cilde renk veren allığı dilerseniz far olarak gözlerinize de uygulayabilirsiniz.
Yayın tarihi: 18.12.2006
1154
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.