Güzellik

Kiraz dudaklarına...

Kiraz dudaklarına...

Kullanacağınız rujun bir ton koyu rengindeki dudak kaleminizi sadece kenarlara değil, tüm dudağınıza, bastırmadan, hafif bir renk bırakacak şekilde sürün ve tekrar pudralayın.

Dudak derisi vücutta en çabuk kuruyan yerlerden biri. Kuruluğu rahatsızlık verdiğinde ıslatmak, ısırmak ve koparmak ise kanama, yara ve uçuklara yol açabiliyor. Bir de üstünü rujla kapatmaya kalkılınca sonuç daha da kötü oluveriyor. İşte tüm bunları önlemenin en kolay yolu vakit almayacak, zahmetsiz ve basit bakım yöntemlerini uygulamak. Ayrıca gelişigüzel ruj sürmek de makyajınızın özensiz görünmesine yol açacaktır. İşte bunun için bilinmesi gerekenler...

Sabahları dişinizi fırçaladıktan sonra, iyice temizlediğiniz diş fırçanızla dudaklarınıza tahriş etmeyecek şekilde bastırarak masaj yapın. Ardından dudak nemlendiricisi uygulayın. Kremi cildinize iyice yedirmek için parmağınızla ovalamaya devam edin. Ayrıca iki dudağınızı birbirine bastırarak da masaj hareketleri yapabilirsiniz.

Makyajınızı tamamladıktan sora dudaklarınıza da biraz pudra sürün. Kullanacağınız rujun bir ton koyu rengindeki dudak kaleminizi sadece kenarlara değil, tüm dudağınıza, bastırmadan, hafif bir renk bırakacak şekilde sürün ve tekrar pudralayın. Artık rujunuzu sürebilirsiniz, ancak kenarlardan taşırmadan ve dudağınızın şeklini bozmadan... Rujun fazlasını kağıt mendille alın. Rujunuz kuruyana kadar dudaklarınızı birbirine bastırmayın. Nasıl, güzel oldu değil mi?
Yayın tarihi: 14.05.2006
1374
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.