Güzellik

Gece Makyajını Abartmayın

Gece Makyajını Abartmayın

Unutmayın gece makyajı gündüz makayjınızı "abartmak" demek değildir. Kat kat sürülmüş fondötenler, aşırı simler ve top top olmuş maskara, sizi daha yorgun ve yaşlı göstermekten başka bir işe yaramaz. İşte gece makyajında "yapmamanız" gerekenler...

1.Sadece gece makyajı olsun diye kalın fondöten sürmeyin. Gerekli yerlerde her zaman kullandığınız fondöteni kullanın ya da ince bir fondöten ve kapatıcı tercih edin.

2.Yanaklarınıza, dudaklarınıza, gözlerinize ve vücudunuza parıltılı ürünler uygulayarak aşırıya kaçmayın. Bunlardan ön planda olmasını istediğiniz iki bölge seçin ve bu bölgeler üzerinde yoğunlaşın.

3.Gece hareket edeceğiniz, ısınacağınız ve haliyle yanaklarınız pembeleşeceği için allığın dozunu fazla kaçırmamaya özen gösterin.

4.Gün içinde kullandığınızdan biraz daha fazla rimel kullanın ama abartmayın. Çok fazla rimel kirpiklerinizin kümelenip, yapışkan görünmesine sebep olur. Rimelinizi sürdükten sonra bir kirpik fırçası ile fazla rimeli alın.
Yayın tarihi: 16.05.2002
1159
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.