Güzellik

Dudaklarınız Dikkat Çeksin!

Dudaklarınız Dikkat Çeksin!

Güzel dudaklara sahip olmak için estetik yaptırmanıza gerek yok. Birkaç ufak hile ile siz de çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:

Rujunuzun rengini seçerken uyguladığınız farın ve allığın rengi ile uyumuna dikkat edin. Göz, ten ve dudak makyajınızın tamamı tercihinize göre ya soğuk tonlar ya da sıcak tonlar içermelidir. Böylece yüzünüzün tamamında renk bütünlüğü elde edersiniz.
Rujunuzun uyguladıktan sonra dudak kaleminizi uygulayın ve ince bir fırça yardımıyla hafifçe birbirine karıştırın. Daha yumuşak ve uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Son yılların modası ışıltılı parlak bir ruj uyguluyorsanız, dudak sınırınızın dışına ışıltıyı taşırmayın. Dudaklarınızı büyük göstermek istediğinizde kalem kullanın.
Dudak kaleminizin tonunun rujunuz ile tezat yaratacak şekilde çok koyu olmamasına dikkat edin, aksi takdirde doğal görünümden uzaklaşırsınız.

Parlatıcınızı tek başına ya da rujunuzun üzerine uyguladığınızda dudakların etli orta kısmına uygulayın, dudak kenarlarınızın mat kalmasına dikkat edin. Bu şekilde dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

 Adım adım dudak makyajı

1. Farklı etki ve renklerden (ışıltılı, mat, sedefli...) size en uygun özellikteki rujunuzu seçin. Bir ruj fırçası ile önce üst dudağın üst üçgeni, sonra kenarlardan içeri doğru kalem uygular gibi dudak hattını tamamlayın, daha sonra iç kısımları doldurun.
2. Dudak kaleminiz ile dudak hatlarınızı şekillendirin. Fırçayla dudak kaleminizi ve rujunuzu karıştırın.

3. Parlatıcınız ile dudaklarınızdaki cazibeyi arttırın, trendleri yakalayın.
 

Yayın tarihi: 27.08.2015
8761
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.