Güzellik

Dayanıklı Makyaj İçin Pratik Öneriler

Dayanıklı Makyaj İçin Pratik Öneriler

Daha uzun süre kullabileceğiniz dayanaklı makyaj önerileri...

Güncellenme tarihi:

Günlük yaşantınızda veya özel bir günde süslenip püslendiğinizde, ne kadar güzel bir makyaj yapsanız da makyajınızın dağılma ihtimali vardır, eğer makyajınızı dayanıklı bir hale getirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz diyebiliriz.

Gözler, ten ve diğer makyaj ürünlerinde dayanıklılık önemlidir, aksitaktirde yaptığınız makyaj en ufak bir talihsizlikte veya 3-4 saat içinde dağılabilir. Dayanıklı bir makyaj istiyorsanız en kolay yok ucuza kaçmak yerine kaliteli ürün almaktır. Lafı fazla uzatmadan makyaj ürünlerini nasıl kullanmanız gerektiğinden bahsedelim.Allıklarda; Allık seçiminde hiçbir zaman ucuza kaçılmamalıdır. Allık ne kadar güzel uygulansa da bir süre sonra uçup giden bir üründür diyebiliriz. Bu nedenle allık seçiminizi “krem allıklar” olarak değiştirmenizi önermekteyiz. Krem allıklar diğerlerine göre daha dayanıklıdır.Maskaralarda; Çoğu maskara üreticisi suya dayanıklı ürünler yapmaktadır ancak hepsi aynı kalitede değildir, suya dayanıklı allık aldığınızda denemeden öğrenmeniz pek mümkün olmayacaktır, bu nedenle hangi markanın daha kaliteli olduğunu deneyerek kalıcı maskaranızı seçebilirsiniz.

Kapatıcılar; Cilt gerçekten hassas bir yapıya sahiptir, bu nedenle cildinizde soğuktan veya sıcaktan oluşan, alerjinizin tetiklediği lekeler oluşabilir, kapatıcı kullanıyorsanız kesinlikle kaliteli bir ürün tercih etmeniz gerekir, kapatıcılarda önerimiz krem kapatıcılardır.Ruj ve Parlatıcılar; Eğer çok çok ucuz bir ürün kullanmıyorsanız rujunuz birini öptüğünüzde veya yıkadığınızda hemen çıkmayacaktır, çünkü çoğu marka ruj ve parlatıcılarda suya dayanıklı yapıya sahiptir. Bu nedenle ucuza kaçmamanız önemlidir diyebiliriz.

Aslında gerçekten dayanıklı bir makyaj istiyorsanız bunun çözümü biraz kaliteli ürün almaktan geçiyor diyebiliriz. Düğünde, günlük yaşantınızda, partilerde yaptığınız makyaj en ufak bir terlemede bozulabilir, gözleriniz akabilir veya herhangi bir sinir bozucu detay ortaya çıkabilir. Bunun çözümü kalıcı kaliteli ürünlerden geçer. Çok harika bir makyaj yaptığımızda hiç bozulmasın isteriz, bunun çözümü doğru yöntemlerden geçer, temiz bir cilt de makyaj her zaman daha kalıcı olacaktır.

Yayın tarihi: 26.11.2014
15855
YORUMLAR

??

lara 30.01.2015 13:10:57

bu yazıya yapabileceğim en iyi yorum öğğğüüğğğğ

ferizan peri 01.12.2014 08:56:59
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.