Güzellik

Daha genç görünmek için 30 ipucu

Daha genç görünmek için 30 ipucu

Sadece gençliğinizi nasıl koruyabileceğinizi söylüyoruz. Bunun için birazdan sayacağımız maddelere uymanız yeterli. Fakat siz yine de, gençlik ve güzelliğin ruhunuzdan yansıdığını unutmayın!

1. Cildi nemlendirme

Yorucu bir günün ardından yumuşak hareketlerle süreceğiniz nemlendirici maskeler anında etkisini göstererek cildin canlanmasını sağlıyor. Eğer nemlendirici bir maskeniz yoksa buz paketini de deneyebilirsiniz. Buzları fazla sert olmayan bir beze koyun ve yumuşak dokunuşlarla cildinizde gezdirin. Bu uygulamada kan dolaşımını hızlandırarak cildin pembe bir görünüme kavuşmasını sağlarsınız.

2. Kırışıklıklara acil bakım

Yumuşak etkili ampuller, temizlenen cildin yenilenmesini hızlandırır. İçeriğindeki vitaminler ve doğal maddeler yüzünüzü aydınlatır. Ampulün kullanımı çok basittir. Ürünü yüzünüze sürmeniz ve gözlerinizi kapatmanız yeterli. Birkaç dakika sonra cildiniz daha pürüzsüz olacaktır.

3. Bakışları canlandırma

Gözlerinizi dinlendirmeniz için onları birkaç dakika tıpkı uyur gibi kapatın. Gözlerinizin canlandığını ve parlak bir bakışa kavuştuğunuzu fark edeceksiniz. Bunun için avuçlarınızla gözlerinizi kapatın. Omuzlarınızı gevşetin ve bütün sorunlarınızdan uzaklaştığınızı düşünün.

4. Göz kırışıklıklarına bakım

Bitkisel özlü jeller, gözlerinizdeki kırışıklıkları hafifletir ve buradaki derinin ihtiyacı olan bakımı ve nemi sağlar. Jeli, göz çevresine yumuşak dokunuşlarla uygulayın.

5. Bakışlarınızdaki dinamizm

Gözleriniz yorgun olduğunda göz kalemi yardımıyla kirpiklerinizin başladığı yerden gözlerinize ince bir çizgi çizin. Bu uygulama, bakışlarınızın daha canlı görünmesini sağlar.

6. Parlak bakışlar için

Yorucu gecelerin sabahında gözlerinize pembe tonlarda far sürün. Farı göz kenarınızdan kaşlarınıza doğru dağıtın. Böylece gözleriniz daha canlı bir ifadeye kavuşur.

7. Tercihi tonlar

Güzellik uzmanları pastel tonların gözleri belirginleştirdiği konusunda hem fikir.kaşlarınızın altına pastel tonlarda bir far sürün ve bunu parmak uçlarınızla dağıtın. Sonuca siz de şaşıracaksınız.

8. Kirpiklerinize doğru kıvrım

Gözlerinizin baştan çıkarıcı olması için kirpiklerinize rimel sürmek yeterli değildir. Kirpiklerinize gözlerinizin şekline uygun bir kıvrım vermeniz gerekir. Bunun için kirpiklere özel fırçaları kullanmalısınız. Bu fırçayla kirpiklerinizi yukarı ve içe doğru kıvırmalı ve ardından rimeli sürmelisiniz. Kirpiklerin birbirine yapışmasını önlemek için ise, rimeli kirpiklerin içine ve dışına doğru sürmelisiniz.

9.Kaşlarınıza özel boya
Saçlarınızın rengini açtığınızda kaşlarınızı da boyamalısınız. Böylece daha doğal bir görüntü ortaya çıkmış olur.

10. Kirpiklere etkili darbe

Kirpiklerinizin sık olmamasından mı şikayetçisiniz? Çözümü kolay. Doğru seçilmiş bir rimelle kirpikleriniz daha dolgun görünebilir.

11. Hollywood hilesi

Rimelin yetersiz kaldığı durumlarda sahte kirpikler imdadınıza yetişir. Takma kirpiklerin kullanımı çok basittir. Bunları kirpiklerinizin başladığı yere yapıştırın ve ardından rimel vurgulayın.

12. Doğal bir cilt için

Yüzünüzün sağlıklı bir görünüme kavuşması için akşamları yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize otobronzan uygulayın. Sabahları da renkli nemlendiriciler sürerek cildinizin doğal bir ışıltıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

13. Işık altında güzel bir cilt

Işıklar cildin düşmanıdır. Örneğin mum ışığı cildin yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlarken, neon ışıkları onun tüm kusurlarını ortaya çıkarır. Bütün bir gece mum ışığında oturamayacağınız için, biz size kusurlarınızı krem fondötenlerle kapatmanızı öneriyoruz.

14. Mükemmel zemin

Makyaj uygun bir zemine yapılırsa etkili olur. Gündüz kreminin ardından makyajın uzun dayanması için geliştirilmiş özel jeller sürmelisiniz.

15. Kırışıklıkları gizlemek için

Teninizin gerçekten de mükemmel görünmesi için minik kırışıkların gizlenmesi gerekir. Bu nedenle kırışıkların üzerine kapatıcı sürmelisiniz. Bu kapatıcıyı gözlerinize ve dudaklarınıza da uygulamalısınız. Ancak seçtiğiniz kapatıcının, fondötenin rengine uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz.

16. Küçük bir öneri

Cildinizin canlı görünmesi için sabahları nemlendiricinin hemen ardından fondöteni yüzünüze sürün. Bu, cildin doğal görünmesini sağlar. Ayrıca krem allıkla birlikte vaselini karıştırıp yanaklarınıza uygulamanız da size çocuksu bir ifade katacaktır.

17. Çekici dudaklar

Dudaklar için özel olarak geliştirilen maskelerle yumuşak dudaklara sahip olmak mümkün. Bu maskeleri birkaç dakikalığına dudağınıza sürün ve sıcak bir bezle fazlasını alın.

18. Doğru renk seçimi

Pembe, şeftali gibi açık renk rujlar, yüzünüze genç bir ifade verir. Kırmızı ya da koyu renk ruj tercih ediyorsanız gözlerinize ağır bir makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Yoksa doğal görünmekten çok, boya küpüne düşmüş izlenimini verirsiniz.

19. Pürüzsüz dudaklar

Az miktarda balı parmaklarınızla dudaklarınıza sürüp 10 dakika bekleyin. Dudaklarınızın kısa sürede yumuşak ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

20. En etkili hile

Ellerinizin güzel ve bakımlı görünmesi için tırnaklarınızın uzun olması gerekmez. Bu nedenle kendi kendinize "Tırnaklarım neden uzamıyor" gibi bahaneler üretmekten vazgeçin. Kısa da olsa, bakımlı tırnaklar ellerinizin çekici görünmesi için yeterlidir.

21. Ojelerle pürüzsüz eller

Dikkatlice sürülmüş ojeler elleri bakımlı gösterir. Ancak açık tonlarda tercih edilen ojeler, ellerinizde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan kırışıkları gizlemeniz için çok uygun. Örneğin parlatıcılar, açık pembe ve bej tonlar.

22. Ellerinize özel bakım

Ellerinizin bakımlı olması için sürekli krem kullanmanız yetersizdir. Tıpkı yüzünüzdeki ölü hücreleri arındırdığınız gibi ellerinizdeki ölü hücreleri de peeling yaparak gidermelisiniz. Bu hem yaşlılık lekelerinin oluşmasını engeller hem de ellerinizi çevredeki zararlı maddelere karşı korur.

23. Doğru allık

Kuru bir cilde sahipseniz krem allık kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü krem allık, kuru ciltte eşit miktarda dağılmadığından lekelerin oluşmasına yol açar. Bunun yerine toz allık kullanın.

24. Açık tonlar ve canlılık

Portakal, bordo ve kırmızı renk allıklar, cildin yaşlı görünmesine yol açar. Bu nedenle şeftali, bej ve pembe tonları tercih etmelisiniz. Ancak seçtiğiniz allık mutlaka fondöteninizle uyum içinde olmalı.

25. Mükemmel dokunuşlar

Pembe ton allıklar yorgun bir gecenin ardından cildinizin daha canlı görünmesini sağlar. Tabii doğru uygulanması şartıyla, öncellikle allık fırçasının kalın olmasına özen göstermelisiniz. Yüzünüze allık sürerken hafifçe gülümseyin ve allığı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru sürün.

26. En güzel sarı

Sarı saçların kadınları gençleştirdiği açıkça ortada. Özellikle bal sarısı saçlar cilde sağlıklı bir görünüm verir. Saçlarınız açık kumral ise evde şampuan boyalarla saçınızın tonunu açabilirsiniz. Ancak koyu renk saça sahip olanlar bu işlem için mutlaka kuaförü tercih etmeli.

27. Saçlarınıza gölge

Özellikle kızıl, bakır ve altın sarısı gölgeler yüzünüze yumuşak bir ifade verir. Eğer sert görünümünüzden şikayetçiyseniz siz de saçınıza gölge yaptırarak hem gençleşip hem de zinde bir görünüme sahip olun.

28. Altın efektler

Saçınız çok mu cansız? Altın tozlarla saçınıza mükemmel bir ışıltı vermek mümkün. Fırça yardımıyla altın tozu saçınıza sürün.

29. Perçemler ve gençlik

Kısa perçemler yüz hatlarını belirginleştirir. Özellikle uzun saçları olanlar perçem kestirmeli.

30. Saçlarda moda

Modern bir saç kesimi sizi birkaç yaş birden gençleştirecektir. Eğer saçınızı kestirip kestirmeme konusunda kararsızsanız, kısa bir peruk takarak hangi kesimin sizin için daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.
Yayın tarihi: 18.01.2003
1783
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.