Güzellik

Cesur ve çekici dudaklar...

Cesur ve çekici dudaklar...

Kırmızı, seksi ve çekici dudaklara sahip olmayı hangi kadın istemez? Dudaklarınızı olgun ve dolgun göstermenin birkaç yolu...

Dudak parlatıcılarını bir kenara bırakın. Cesur ve çekici kırmızı rujlar artık çok moda. Vahşi, yeni ısırılmış gibi duran görüntü tüm defilelerde yerini aldı ve denemeye değer bir güzellik saplantısı haline geldi. Max Factor'ün makyaj uzmanı Pat McGrath, bu yılın kırmızı için çok uygun olduğunu ve bu rengin sizi hem seksi hem de tehlikeli göstereceğini belirtiyor. Erkekler de bu renge bayılıyor. İlişki uzmanı Scott Kudia, şehvetli koyu kırmızı dudakların erkeklere, kadının en verimli çağında olduğu sinyallerini verdiğini ve bunun kadını inanılmaz çekici gösterdiğini söylüyor. Dikkat çeken dudaklarınız, erkek arkadaşınızı tahrik edebilir. Ancak dikkatli olmalısınız. Kırmızı dudaklarınızın onun yakasına veya dişlerinize yapışmasını istemezsiniz. Vereceğimiz tavsiyeleri dikkatle okursanız sade ve doğal renkleri bir kenara atıp daha yoğun tonlara bürünebilirsiniz.

1. Dudaklarınızı hazırlayın
Yumuşak ve pürüzsüz dudaklar yoğun renkler için iyi bir tuvaldir. Pullanmayı ve kuruluğu önlemek için dudaklarınızı üç adımda hazır edebilirsiniz.

Öncelikle yoğun miktarda bir dudak kremi ile dudaklarınıza masaj yapın. Blistex Daily Lip Conditioner, hassas dudaklara günlük bakımını kullanabilirsiniz (7,5 YTL). Makyaj uzmanı Susan Giordano, kremin, yumuşatma etkisi ile çatlak dudaklarınızın arasındaki çizgileri dolduracağını belirtiyor. 30 saniye kadar masaj yapmak yeterli olacaktır. Bu, aynı zamanda kan dolaşımınızı harekete geçirerek dudaklarınızı en iyi şekilde ortaya çıkaracaktır.

Daha sonra kuru bir diş fırçasını veya ıslak bir havluyu dudaklarınıza sürterek ölü deri hücrelerinden kurtulabilirsiniz. Bir miktar şeker ile de dudaklarınızı parlatmanız mümkün (fazlalıkları dilinizle temizleyebilirsiniz). Şeker çabucak eridiği için narin cildinizi rahatsız etmeyecektir.

Rujunuzun akmasını engelleyecek kalıntıları temizlemek için bir kurutma kağıdı kullanarak veya yıkayarak üçüncü aşamaya geçebilirsiniz. Eğer dudaklarınızı hâlâ kuru veya çatlak hissediyorsanız ufak bir miktar nemlendirici kullanabilirsiniz. Clinique All About Lips, nem verici çizgi bakım kremini deneyin (49 YTL).

2. Ruju uygulayın
Şehvetli dudaklara sahip olmak için güzellik uzmanları, ruju direkt kullanmayı öneriyorlar. Diane von Furstenberg'in sonbahar defilesinde mankenlere seksi kırmızı renkler uygulayan makyaj uzmanı Matthew Nigara, parmaklarınızı veya bir dudak fırçasını kullanmanın bile ürünü dağıtacağını ve rengin hafif, silik gözükmesine neden olacağını belirtiyor. İşte diğer ipuçları:

Ruju, dudaklarınızın ortasından başlayıp kenarlara doğru ilerleyerek uygulayın. Palyaço gibi görünmemek için köşelerden uzak durun çünkü renk o kısımlara kendiliğinden geçecektir.
En iyi uygulama şekli için dudaklarınızı gevşek tutun: Büzüştürmek rujun her noktaya eşit olarak dağılmasını zorlaştırır.

Önce bir kat sürün ve fazlalıkları almak için bir kurutma kağıdı kullanın. Daha yoğun bir renk için bir kat daha sürün ve sonrasında dudaklarınızı birbirine yapıştırmaktan kaçının. LancÂÂartistik direktörü Ross Burton, bu hareketin rengin her tarafınıza bulaşıp yapışmasına sebep olacağını belirtiyor.

3. Rengi sabitleyin
Rengin sabitlenmesini sağlamak için dudak kenarlarınızı renksiz bir dudak kalemi ile belirginleştirin (Max Factor Lipfinity in Transparent Top Coat, şeffaf dudak kalemi, 15,50 YTL.) Burton, bu yapışkan dokunun, renk pigmentlerinin istenmeyen yerlere taşmasını engelleyeceğini söylüyor. Renksiz olduğu için de dudağınızın etrafında bir iz bırakması mümkün değil.

Fazladan bir koruma için dudaklarınızın etrafına birkaç nokta kapatıcı sürebilirsiniz (Chanel, VitalumiÂÂCream Concealer SPF 15 in Beige Clair, 78 YTL). Bir başka yaratıcı çözüm: Az miktarda aydınlatıcıyı (Estee Lauder, Ideal Light Brush-On Illuminator No: 01, aydınlatıcı, 78 YTL) alt dudağınızın ortasına uygulayın. Bu, dudaklarınıza ışıltı ve dolgun bir görünüm verir.

Cildinizin diğer bölgelerine yaptığınız makyajı abartmayın. En fazla iki kat siyah maskara ile dudaklarınızı dengeleyin.
Yayın tarihi: 13.11.2007
1381
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.