Güzellik

Yüz gerdirme konusunda yanlış bilinen doğrular!

Yüz gerdirme konusunda yanlış bilinen doğrular!

İşte yüz gerdirmeyle ilgili efsaneler...

yüz germe

Amaç yaşlanmanın etkilerini azaltmak, genç ve güzel görünmek. Yaşımızı ilk ele veren ise yüzümüz. Yüzdeki yılların etkilerini silmek için asırlardır, kadın, erkek hepimiz belirli bakımlar, önlemler, tedaviler ve müdahaleler peşinde koşuyoruz. Yüzümüzdeki çizgilerle uğraşmanın yanında, daha genç görünmek için gevşeyen yüz cildimizi eski gergin haline getirmek de çok önemli. Son yıllarda yüz germenin yeni yöntemleri ve teknolojileri ortaya çıktı. Bu konuda efsaneler ve gerçekler konusunda Kbb, baş ve boyun cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Teoman Dal bilgi veriyor.

Yüz gerdirme kadınlara özgüdür. Gün geçtikçe, daha genç görünmek ve öz güvenini korumak isteyen erkeklerde de yüz gençleştirmeye yönelik işlem ve ameliyat sayısı hızla artmaktadır.

Yüzün gençleşmesi için tek yöntem yüz germe ameliyatıdır. Ameliyatsız yüz germe ya da gençleştirme yöntemleri de vardır. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ultherapy ile ciltteki gevşeme ve sarkmalar 60 dakikalık tek bir seans ile tedavi edilebilmektedir.

Ameliyat dışındaki yöntemlerden sonuç alınmaz.Gevşeyip sarkan cildin gerginleştirilmesi cilt yüzeyine uygulanacak işlemlerle sağlanamaz. Cildin alt katmanlarındaki destekleyici dokulara ulaşan, germe ve lifting etkisi yaratan Ultherapy yöntemi ile sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz kontürü, çene hattı ve gıdı bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme etkisi elde edilebilmektedir.

Sadece yaşlıların yüz gerdirmeye ihtiyacı vardır.Yüzün yıpranması, cildin yaşlanması ve çevresel etkilere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu etkenler sigara içmek, alkol, hastalıklar, güneş, iyi beslenmemek ve hatta sağlıksız yaşam olarak sıralanabilir. Her cilt bu etkenler nedeniyle farklı yaşlarda yıpranıp gevşeyebilir.

Her kadının sahip olması gereken 30 şey!

Yayın tarihi: 20.03.2012
5156
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.