Güzellik

Yeni Bakım Yöntemi: Vücut Fırçalama

Yeni Bakım Yöntemi: Vücut Fırçalama

Selülitlerinize savaş açın!

Güncellenme tarihi:

Yeni Bakım Yontemi: Fırçalama!

Son zamanların popüler bakım yöntemi kuru vücut fırçalama ile lens sisteminiz daha iyi çalışacakken, kan dolaşımınız hızlanacak! Lens sistemi, vücut bağışıklığında önemli rol oynuyor. Doku ve hücrelerdeki yabancı maddeleri, ölü hücreleri ve hücrelerin oluşturduğu atıkları vücudumuzdan uzaklaştırıyor.

Ölü derinin atılması ile gözenekler açılıyor.

Aynı zamanda bu fırçalama yöntemi deri altındaki hücreleri canlandırıp toksinleri parçalamaya yardımcı oluyor.Bu özelliğiyle cildi sıkılaştırıp selülitle savaşıyor.

6 adımda Vücut Fırçalama:

1) Vücudunuzun her bölgesine uygulayabilirsiniz.Banyo yapmadan 5 dakika önce yapmanız yeterli olacaktır.

2)Sentetik fırçalardan uzak durun ve doğal fırçaları tercih edin.

3)Hiçbir krem yada vücut şampuanı kullanmayın, cildinizi ıslatmayın.Sadece cildinizi tahriş etmeden yumuşak haraketlerle fırçalayın.

4)Ayaklarınızın üzerinden ve bacaklarınızdan başlayın ve kalbinize doğru dairesel haraketlerle fırçalayın. Karın bölgesi için saat yönünün tersinde haraket edin.

5)Haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Herhangi bir cilt hastalığınız varsa ya da cildiniz aşırı hassas ise bu işlemi yapmadan önce mutlaka dermatoloğa görünün.

6)Kuru fırçalamadan sonra banyo rutininize dönebilirsiniz.Banyodan sonra ise nemlendirici vücut yağlarını tercih edin.

Kaynak:elele

Yayın tarihi: 12.09.2017
5068
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.