Güzellik

Yağlardan kurtulduk ama...

Yağlardan kurtulduk ama...

Birkaç yıl öncesinde fazla kilolardan en etkili kurtuluş yöntemi olarak kabul gören liposuction, yanlış uygulandığında kalıcı hasarlar bırakabiliyor.

Fazla alınan yağlar sonucu vücutta oluşan oluklar ya da yetersiz yağ emme yüzünden meydana gelen sarkmalar, "liposhifting" yöntemiyle düzeltilebiliyor.

Uzun yıllardır yurt dışında mesleğini sürdüren Dr. Ziya Şaylan, kendi geliştirdiği "liposhifting" uygulamasıyla, vücutta oluşmuş belirgin engebeli ve oluklu görüntüyü düzeltiyor. Şaylan, vücut yağını cilt altından kaydırarak boşlukları doldurma işlemini özellikle bacakların diz ve baldır bölgelerinde, karın ve kalçalarda uyguladığını belirtiyor. Ayrıca yağ emmeyle ilgili kişilerin yanlış yönlendirildiğinin de altını çiziyor:

"Liposuction, vücutta istenmeyen yerlerde birikmiş yağların özel bir pompa ile alınması işlemidir. Cildin altına verilen özel bir sıvı yağları eritiyor. Daha sonra ince bir demir boru ile bu yağlar emiliyor. Bu esnada çok az bir kan kaybı meydana geliyor. Geçmişte kalın boruların kullanılması sonucunda ciltte çukurlar oluşuyordu. Ancak günümüzde artık çok ince kanüllerle işlem yapıldığı için cilt yüzeyi daha düzgün kalıyor. Yine de birçok kişinin sandığı gibi yağ emme sonucu 44 bedenden 38 bedene inmek mümkün değil."

Liposuction hakkında...

- Yağ emme, mutlaka cerrahi donanımı olan bir hastanede yapılmalı.

- Bir defada 3 kilodan fazla yağ emilmemeli.

- Doktor, genel veya plastik cerrah olmalı.
Yayın tarihi: 18.01.2006
1276
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.