Güzellik

Vücut bakımında son aşama

Vücut bakımında son aşama

Önemli olan bakımlı bir vücuda sahip olmak değil midir? O zaman ne duruyorsunuz kendinizi kozmetiğin kollarına bırakın...

Peeling

Eğer rahatlatıcı bir banyo sonrasında vücut peeling'i uygulamıyorsanız; bakımınızı tam olarak
gerçekleştirmiyorsunuz demektir. Cildi ölü hücrelerden arındırarak kuruluğunu gideren, ona ipeksi bir görünüm kazandıran peeling'ler vücut bakımının en önemli ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle sezon başlarında cilt derisinin kuruluğundan veya pul pul dökülmesinden şikayetçi olanlar peeling'lerden vazgeçmemeliler.

Clarins

Relaxing Body Polisher: Eğer mükemmel bir şekilde temizlenmiş ve cilt yüzeyindeki ölü hücrelerden ve toksinlerden arınmış, yumuşak ve saten gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsak "Exfoliation" gerekli bir işlemdir. Ancak, cildin kurumasını ve tahriş olmasını engellemek için bu işlemin nazik bir şekilde yapılması lazım. Doğal bitki özleri ve uçucu yağlarla formüle edilen Clarins Gommoge Relaxing Body Polisher, exfoliation işlemini keyifli bir hale getiriyor.

Yorum: Serbest radikalleri nötrolize etme özelliği olan zengin E vitamini içeren krem, fındık yağı içeren özüyle cildi yumuşacık, pürüzsüz ve pırıl pırıl yapıyor.

Fiyatı: 32.000.000 TL.

Orlane

B 21 S.O.S Scrub Body Corrector: Bitki özlerinden oluşan ve B21 Bio Enerjik kompleksinin yanı sıra deniz orijinli içerikleri ile bu ürün vücudu ölü hücrelerden arındırıyor ve kan dolaşımını uyarıyor. Bu sayede toksinlerden arınan cilt normal nefes alarak hücre yenileme işlevi de ritmini geri kazanıyor.

Yorum: Yoğun ve köpüren bir yapıya sahip olan bu ürün, nemli cilt üzerine masaj hareketleriyle uygulanıyor, içerdiği zengin partiküller vücudu ölü deri tabakasından arındırıyor, vücuda kazandırdığı ferahlık ve canlılık suyla durulanır durulunmaz hissediliyor. Selülit giderici kür süresince her gün, cildi arındırmak ve pürüssüzleştirmek için haftada bir gün kullanılması öneriliyor.

Fiyat: 100.000.000TL.

Biotherm

Aquathermale Gommage Corporel: İçerdiği ovalayıcı granüller sayesinde cildi ölü hücrelerden arındırmanın yanı sıra günlük toz ve terden dolayı ciltte biriken kiri de temizleme özelliğine sahip. Parlaklık kazandırıcı daha ince granülleri ile de cildi yumuşatırken dokusunu da yeniliyor. Spor yaptıktan sonra rahatlama ve hijyen de sağlayan ve termal su özelliği de içeren bu mineral bakımın haftada 2 ya da 3 kez kullanımı sonrasında pürüssüz bir cilde sahip olmak mümkün.

Yorum: Vücudu ölü hücrelerden arındırırken vücuda sinen hoş kokusu ve uygulama sonrası verdiği ferahlık ile de keyifli bir seans sunuyor. Ayrıca ambalajı sayesinde kullanımı oldukça kolay.

Fiyat: 69.500.000TL.

La Prairie

Cellular Buffing Oil: Doğal aromatik yağların bileşimi ile cildin dokusunu canlandırıp gençleştirmeye yardımcı olan bu gelişmiş vücut bakım ürünü, daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için öneriliyor. Hafif yapılı formülü ve yeniden dizayn edilmiş kabak lifi sayesinde cilde nazikçe masaj yapıyor. Lifin yumuşak hareketi ise cildi arındırmaya yardımcı oluyor ve dolaşımı hızlandınyor.

Yorum: Ürün formülündeki doğal yağlarla cildi nemlendirmeye ve su kaybını minumuma indirmeye yardımcı oluyor. Canlandırıcı ve uyarıcı temel yağların bileşimi cilde enerji verirken sıradan bir banyoyu lüks bir spa bakımına çevirmeyi başarıyor. Cellular Buffing Oil eğer hafif ışıltı isteniyorsa banyodan sonra da cilde uygulanabiliyor.

Fiyat: 241.500.000TL.

Galenic

Elancyl Gommage Moussant Tonifiant: Galenic'in bu ürünü ölü hücreleri arındırmak için ideal bir seçim. Sarmaşık özüyle cildi canlandıran, taneciklerle de teninizi ölü hücrelerden arındıran ürün haftada iki veya üç kere duş sırasında hassas bölgeler hariç tüm vücuda masajla uygulanıyor ve durulanıyor.

Yorum: Sarı yaprakların, serin esintilerin hüzünlü mevsimi güz ve ardından bembeyaz pırıltısıyla karlı kış günleri. İnsanın canı sıcacık şöminenin başından kalmak istemez. Soğuk fırtına eserken hangimiz kuştüyü sıcacık yorgandan burnumuzu çıkarmak isteriz? Ama siz bizi dinleyin ve ne kendinizi, ne de cildinizi rehavete bırakmayın. İşte Galenic'in bu peeling'i baştan ayağa yeniden canlanma için ideal bir ürün.

Fiyat: 49.500.000 TL

Stendhal

Les Originelles Smoothing Exfoliating Gel: Bu temizleyici eksfoliasyon ürünü formülündeki temizleyici içerikleri ve polietilen tanecikleri sayesinde cildi ölü hücrelerden ve pürüzlerden arındırarak temizlemeyi başarıyor. Kullanılacak cilt bakım ürünlerinin etkinliğini artıran bu dairesel hareketlerle masaj yapılarak cilde yediriliyor ve sonra temizleniyor.

Yorum: Özellikle her banyo sonrasında kullanmaya alışık olduğumuz vücut peeling'ini uzmanlar güneşe çıkmadan önce ve auto-bronzant sürmeden önce de kullanmak gerektiğini söylüyorlar. Yaz aylarını geride bıraktığımıza ve kışın da bronz görünmek için auto-bronzant'lardan yardım alacağımıza göre Gel Exfoliant Lissont, banyomuzdan eksik olmayacak gibi gözüküyor. Hoş kokusu ve anında ciltte bıraktığı kadifemsi görüntü ise ürünü kullanmanız için bir başka neden.

Fiyat: 62.000.000 TL

Dermalogica

HydroActive Mineral Solts: Bu ürün, tüm vücutta kullanılabilen, cildi cilalayıcı ve rahatlatıcı, çok amaçlı terapotik deniz tuzlarından oluşuyor. Mineral bakımdan zengin tuzlar, yosun özleri, aromatik esansiyel yağlar, baharatlar ve cildi yumuşatıcı enzimler, tüm vücutla nazikçe ölü deri hücrelerinin sökülmesine yardımcı olarak cilde ultra yumuşaklık sağlıyor. Rahatlatıcı sandal ağacı, lavanta, portakal esansiyel yağları ile cilde ipeksi yumuşaklık, tarçın ve zencefil ile de stresi azaltıcı bir banyo sağlıyor.

Yorum: Avuçta Stress Relief Treatment Oil'le karıştırıp, kuru vücuda uygulayıp, duşla devam edebilirsiniz.

Mineral banyosu için ise küvette ılık suya az miktarda tuz ilave ediliyor.

Fiyat: 52.000.000TL

Christian Dior

Extra Exfoliating Body Scrub: Cildi mükemmelleştirmek ve kusursuz vücut hatlarınızı korumak için üretilmiş dörtdörtlük bir bakım kremi, inceltici, sıkılaştırıcı ve serinletici etkisi ile Christian Dior Body Scrub, özel araştırmaların sonucu üretilmiş. Yoğun granüllü peeling kremi, ciltteki ölü deri tabakasını ve çevresel kirleri kusursuz şekilde gideriyor.

Yorum: Haftada iki sefer uygulayabileceğiniz krem, hissedilir oranda bir yumuşaklık ve pürüzsüz görünüm sağlıyor. Gerek kıvamı gerek kokusu ile peeling yapmak bir zevk haline dönüşüyor. Cildinizin nefes aldığını, gerçekten yenilendiğinizi ve temizlendiğinizi hissediyorsunuz. Peeling uygulaması için mükemmel bir ürün. Kesinlikle memnun kalacaksınız.

Fiyat: 69.000.000 TL.

Lancaster

Aauamilk Body Cleansing & Smoothing Milk BodyMousse: Lancaster patentli Bio-Milk kompleks, içeriğindeki bitkisel süt özleri ve bal ile cildi nemlendiriyor. Pirinç sütü sayesinde cilt beslenirken; şeker ve yağlar derideki suyu tutarak uzun süreli nem kazandırıyor.

Yorum: Günlük kullanım için uygun olan, cilde yumuşaklık veren ve özellikle de hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği tarzda bir ürün. Vücudunuz ıslakken, dairesel hareketlerle ayaklardan boyuna kadar uygulanabiliyor. Vücut köpüğü kıvamındaki kremsi dokusu sayesinde deriniz nazik bir şekilde ölü hücrelerden kurtuluyor. İçeriğindeki bitkisel süt özlerini ve balı, duş sonrası cildinizde hissetmek zevke dönüşüyor ve günlük bakımın öne çıkan halkalarından biri haline geliyor.

Fiyat: 44.000.000 TL.

Mary Cohr

Body Exfolianting Gel: Etkili vücut bakımının ilk adımı olan bu ürün, ciltte peeling etkisi yaratan köpük-jel olarak tanımlanıyor. Cildi ölü hücrelerden arındıran, pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya kavuşmasını sağlayan ürün, cildin ph dengesine de zarar vermiyor.

Yorum: Özellikle dirsekler, dizler, ayaklar ve topuklarda oluşan sertlikleri nazikçe yumuşatan ve cildin ölü tabakasının kolayca atılmasını sağlayan ürün, haftada iki-üç defa kullanılıyor. Evinizdeki güzellik enstitüsünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan peeling'ler arasında köpük yapısıyla dikkat çeken ürün, kolayca uygulanıyor ve ciltte ipeksi bir görünüm yaratıyor. Stresten arınıp, cildinize canlılığını ve zindeliğini yeniden kazandırmak istiyorsanız; bu ürünü denemelisiniz.

Fiyat: 58.000.000TL.

L'oreal Plenitude

Exfotonic Body Expertise: İçeriğinde yer alan AHA ve temizleyici mikro tanecikler sayesinde pürüssüzleştirici ve arındırıcı özelliklere sahip olan Body Expertise Exfotonic vücut peelingi, vücuttaki ölü hücreleri arındırarak hücre yenilenmesini hızlandırıyor. Zengin ve iştah açıcı dokusu ile canlandırıcı bir parfümün birleşiminden oluşuyor.

Yorum: Kavanoz ambalajı ile kullanımı oldukça kolay olan Body Expertise, pütürlü dokusu, rengi ve kokusu ile banyodaki bakım seansını zevke dönüştürüyor. Sonrasında hissedilen hafiflik ise ürünün amacına ulaştığını somut olarak kanıtlıyor. Haftada bir kez tekrarlayarak aynı hissi yeniden duymak mümkün.

Fiyatı: 20.000.000 TL.

Shiseido

Advanced Essential Energy Body Exfoliating Gel: Pek pütürlü olmayan dokusuyla ciltteki ölü hücrelerden arındıran ve ipeksi bir pürüssüzlük veren Advanced Essential Energy Body Exfoliant Gel'in faydası sadece bu kadar değil, içeriğindeki pirinç tohumu yağı ve E vitamini sayesinde kan dolaşımını hızlandırıyor, kiraz çiçeği ekstresi ile oksidasyonu önlüyor, çay tohumu yağı ile enerji verici ve nemlendirici bir etki yaratıyor. Üstelik sağladığı termal etkiyi de unutmamak gerek.

Yorum: Jel kıvamındaki yumuşak dokusu sayesinde cildi derinlemesine temizlerken verdiği yumuşaklık hissi ile banyo sonrası krem sürme ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Fiyat: 76.000.000 TL.

Kaynak: Elle

Yayın tarihi: 08.11.2003
2353
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.