Güzellik

Vücudunuzu tatile hazırlayın!

Vücudunuzu tatile hazırlayın!

Yaz geldi, özlemle beklediğiniz tatile çıkmak üzeresiniz. Ancak sağlıklı bir bronzluk için kumsala uzanmadan önce mutlaka yapmanız gereken şeyler var?

Peeling yapın

Güneşe çıkmadan sekiz gün önce yüzünüze ve vücudunuza peeling yapın. Ölü hücrelerden arınmış olan teninizde bronzluğunuz daha pürüzsüz ve parlak olacaktır. Peeling sert tabakayı yumuşatır.

Serum kullanın

Yüzünüz için gece kreminizi geçici bir süre bir serum ile tamamlayın. Serum hem cildinizi güçlendirecek hem de cildinizin hassasiyetini azaltacaktır.

Güneşe alışın

Yapılan istatistiklere göre güneşe hazırlıksız çıkarak şiddetle güneşe maruz kalan bir cilt, sürekli açık havada çalışan birinin cildinin taşıdığı riskten daha ciddi sonuçları olan riskler taşır. Sonuç: ilk güneşli günlerden itibaren cildinizi güneşe alıştırın, yavaş yavaş bronzlaşın.

Benlerinizi gözleyin

Kaygılanmadan, özenli davranarak benlerinizi dikkatle gözleyin. Yeni oluşan, şekil, renk ve boy değiştirenler için bir dermatolog ile görüşmekten kaçınmayın. Düzenli olarak kontrole gidin.

Güneş çantası hazırlayın

Yüz ve vücut için bir güneş ürünü, bir güneş sonrası ve gerektiğinde kullanmak üzere yüz için özel, koruyucu bir güneş bakımı edinin. İlk günler veya kısa süreli tatiller için yüksek koruma faktörlü ürünler alın. "Kabile" halinde yapılan tatiller için aile boyu tüpler, spor yapanlar için jel dokulular, az zamanı olanlar içinse sprey şeklinde olan ürünler tercih edilebilir. Tabi ki, en sevdiğiniz oto-bronzanınızı da almayı unutmayın!

Bulunduğunuz yerde öğleden sonraları için plan yapın. Çok sıcak saatlerde (saat 12'den 16'ya kadar) gölgede kalın. Zorunlulukları keyfe dönüştürün. Bölgeyi keşfetmek için bir gezi yapın, ormanda dolaşın, çocuklar için aktiviteler düzenleyin: resim, okuma, grup oyunları gibi.

Hamile veya genç bir anne iseniz

Sadece hamilelik sırasında değil, doğumdan sonraki birkaç ayda daha güneşe çıkmak çok önerilmez çünkü cildiniz hala hormonal değişikliklerin etkisindedir. Güneşlenmekten kaçının, yüksek korumalı ürünler kullanın ve risksiz bir bronzluk için oto-bronzan kullanın.

Bacaklarınızı rahatlatın

Plajdan ayrılmadan önce, baldırlarınızın yarısına kadar gelen bir suyun içerisinde 5 dakika yürüyün, bu hem sıkılaşmak hem de güneşte genleşen damarların daralmasını sağlamak için gereklidir. Aynı zamanda varis oluşumunu engellemek için de vazgeçilmez bir önlemdir.
Yayın tarihi: 06.06.2006
1144
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.