Güzellik

Vücudunuzu sevmenin yolları

Vücudunuzu sevmenin yolları

Görünüşünüzü beğenmiyor olabilirsiniz ama estetik olacak kadar cesaretli değilseniz ve vücudunuzla yaşamaya mahkumsanız yapacağınız tek şey var o da dış görünüşünüzü sevmenin yollarını bulmak.

1. Elinizde olanların kıymetini bilin

Herkesin başkaları tarafından beğenilen bir yönü vardır. Güzel bir gülüş, iyi bir kalp, zeka, güzel bakan gözler vs. Bu liste uzayıp gider. Sizin güzellikleriniz neler? Bunları bir yere yazın ve kendinizi kötü hissettiğinizde okuyup, hatırlayın.

2. Vücudunuz hakkında negatif konuşmayın

"Çok şişmanım. Büyük bir burnum var. Yeterince güzel değilim." Bu negatif konuşma tarzınızı bir kenara bırakın ve "Şuraya bak bu kot kalçalarımı ne kadar büyük gösterdi" yerine "Bu kot benim bedenime uygun değil başka bir tane denemeliyim" deyin.

3. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın

"Keşke bu manken kadar ince olabilseydim, keşke bu kadar güzel olabilseydim" bu "keşke"ler uzayıp gider. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamak size sadece üzüntü verir. Bu durumda sahip olduğunuz özellikleri yazdığınız kağıdı tekrar tekrar okuyun.

4. Kendinizi suçlamayı bırakın

Yeni tanıştığınız kişi sizi aramadıysa bunun sebebini dış görünüşünüzde aramayın.

5. Diğer insanların düşüncelerini okumaya çalışmayın

"Kesin kulaklarımın ne kadar büyük olduğunu düşünüyor. Göbeğime mi bakıyor?" İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü bilemeyeceğinize göre tahminler yürütmekten vazgeçin.

6. Rahatlayın

Bir daha ayna karşısına geçip kıyafet denediğinizde derin bir soluk alın, kaslarınızı gevşetin. Rahatlayın ve aynadaki görüntünüze rahatlamış olarak bakın.
Yayın tarihi: 10.05.2006
1133
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.