Güzellik

Vücudunuzu estetikle baştan yaratın!

Vücudunuzu estetikle baştan yaratın!

Daha çekici bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği estetik işlemlerini Kışlaoğlu Estetik Merkezi'nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor...

Güncellenme tarihi:

Brezilya Kalçası: Bu işlem, Brezilya tarzı yüksek, dışa bombeli ve selülitsiz popolara sahip olmak isteyenlere uygulanıyor. Popo estetiğiyle ilgili günümüzde uygulanan birkaç değişik yöntem mevcuttur.

* Dikişle popoyu asma yönteminde hiç iz olmaması avantajken kalıcı olmaması ciddi bir dezavantaj. Genellikle 3-6 ay arasında bu dikiş gevşiyor ve etkisini kaybediyor. Sarkık görünen kalçalara popo kaldırma (dikleştirme) ameliyatı uygulanıyor.

* Popo bölgesine lipofilling yapmak bir başka yöntem. Eğer fazlalık varsa basenlere yani poponun yan-alt bölgelerine liposuction yapılıyor ve poponun üst bölgelerinde yağ enjeksiyonuyla dolgunluk sağlanıyor.

* Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda popo sarkabilir. Bu durumda belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve popo üst bölümündeki sarkan deri ve yağ kısmı bir kuşak gibi çıkarılarak kalça yukarı doğru çekilir, dikişler mayo altında kalır. Genel anestezi ile hastanede yapılan 4-5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10-15 gün evde istirahat ettikten sonra sosyal hayatına dönebilir.

Yayın tarihi: 09.09.2013
8347
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.