Güzellik

Vücudunuza kış bakımı!

Vücudunuza kış bakımı!

Kış mevsiminde cildimiz soğuktan ciddi biçimde etkileniyor. Ancak artık yorgun ve solgun kış ciltleri geçmişte kaldı. Çünkü doğru bir bakımla onu sağlıklı ve yumuşacık bir kış cildine dönüştürmek elimizde...

Kış, yüzünü iyiden iyiye gösteriyor. Cildimiz şimdi ihtiyacı olan nemi yeterince alamıyor ve kan dolaşımı artık eskisinden daha yavaş... Ayrıca cildin koruyucu tabakası bu mevsimde her zamankinden daha ince... Yağbezleri ise sekiz derecenin altında aktivitelerini neredeyse sıfırlıyor. Bu da yüzeyde kuruluğa bağlı ince kırışıklıkların ve kuperozların oluşumuna yol açıyor.

Tüm bu olumsuzlukları yaşamamak, etkili bir el, yüz, vücut ve saç bakımıyla mümkün. Böylelikle baştan ayağa kış mevsiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Eller ve dudaklara özel ihtimam

Eller, soğuklardan doğrudan etkilenen organlarımız. Bu yüzden zaman zaman kuru, hatta çatlak bir görünüme bürünmeleri doğal. Özellikle elleri yıkamak cildin doğal koruyucu mantosuna zarar verdiği için, pantenol ve yoğun bitkisel yağ içerikli ellere özel kremler kullanmak yerinde olur. Açık havada mutlaka eldiven takmayı ihmal etmeyin.

Bu dönemde içimizi ısıtan kalorifer, havayı kuruttuğu gibi cildimizin de nemini kaybetmesine neden oluyor. Sonuçta cilt gergin, zaman zaman kepekli ve güçsüz bir görünüm alıyor. Soğuğun etkisiyle nem alma yeteneği azalan dokuları yeniden canlandırmanın yolu ise shea ya da badem yağı içerikli kremler kullanmaktan geçiyor.

Dudaklar yüzün en hassas cildine sahip... Aynı zamanda soğuğun etkilerine karşı en savunmasız bölgesi. Bu yüzden normal bir dudak bakımı özellikle kış günlerinde yetersiz kalabiliyor. Artık parmakları özel dudak bakım ürünlerine derince daldırma zamanı! Dolayısıyla dışarı çıkmadan önce yoğun içerikli bir dudak ürünü kullanmanızda fayda var.
Yayın tarihi: 09.01.2007
2066
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.