Güzellik

Uyumadan bakım şart!

Uyumadan bakım şart!

Cildinizi yatmadan nemlendiriyor musunuz? Cevabınız 'hayır' mı? Peki cildinizin geceleri en çok saat 1.00 ile 3.00 arasında kuruduğunu biliyor musunuz?

Araştırmalar, cildin saat 01.00 ile 03.00 arasında kuruduğunu gösteriyor. Bu yüzden geceleri günlük nemlendiricilerden farklı olarak tedavi edici kremler kullanmalısınız.

Günün yorgunluğunu atmak için deliksiz bir uyku gibisi yoktur. Tüm stres ve kaygılardan uzak kalınan bu özel zamandan en verimli sonucu alabilmek için şartların uygun olması gerekiyor.

Vücudumuzun yorgunluğunu attığı bu dakikalar, cildimiz için de ayrı bir önem taşıyor. Vücut gibi cilt de kendini uyku sürecinde yeniliyor.

Bunun bilincinde olan kozmetik markaları da gece bakımı için çeşitli kremler ve serumlar hazırlıyor. Bu gece kremlerinin ortak özelliği, gündüz kremlerinden çok daha ayrıntılı ve yararlı bir bakım sağlamaları. Sonuçları da diğerlerine oranla çok daha hızlı ve kalıcı...

Dış faktörlerden uzak anlar

Uyku sırasında güneş, rüzgar ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlerden uzak duran cilt, kendini yenilemek için ideal bir ortama kavuşuyor. Yüzdeki akne, leke ve çizgiler üzerinde yapılan araştırmalar da gösteriyor ki, bu hasarlar uyku esnasında çok daha çabuk iyileşiyor.

Ciltteki hücreler harekete geçerek hasara uğramış olan DNA'yı onarmak için çalışıyor. Gün içinde mimiklerden ve çevresel faktörlerden oluşan ve derinleşen kırışıklıklar da gece kremleriyle onarılabiliyor.

Tedavi edici bir krem olmalı

Yapılan araştırmalar, cildin saat 01.00 ila 03.00 arasında terleme ya da ciltte meydana gelen kuruma sonucunda nemini kaybettiğini ortaya koyuyor. Bu da cildin bir nemlendiriciden çok, tedavi edici bir kreme ihtiyaç duyduğunu kanıtlar nitelikte...

Cildi nemlendiren, yenileyen ve besleyen gece kremlerinin içeriğinde sedir ağacı özü, üzüm tohumu, deniz yosunu, buğday tohumu ve çeşitli vitaminler bulunuyor. Bu kremler içeriklerindeki maddelerden dolayı cilt tarafından çok daha kolay emiliyor.
Yayın tarihi: 30.11.2006
954
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.